Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Останки 5-6 невідомих були знайдені...
08 вересня 2014, 17:17 Друк

Останки 5-6 невідомих були знайдені пошуковцями громадської організації «Народна пам’ять Умані» — в декількох метрах від виходу з церковної кладовища. Людські кістки були звалені в целофановие мішки з-під будівельного сміття та картонні коробки.

Це трапилося в неділю, в історичному центрі Умані — районі Міщанка, пише ресурсru.unm.org.ua.

Повертаючись з недільної служби в Свято-Успенській церкві, керівник якщої входить в ВГО «Союз «Народна Пам’ять» організації Уманських пошуковиків В’ячеслав Риндюк і командир пошукової групи №1 Євген Кравченко виявили в кількох метрах від входу на церковне кладовище людські останки. Звалені вони були в брудні мішки із-під будівельного сміття і кілька картонних ящиків.

Пошуковики негайно зв’язалися з МВС, останки були вилучені — за попереднім висновком експертів — це останки 5-6 осіб. В даний момент патолого-анатомічний відділ проводить експертизу, щоб дати точну інформацію. Фахівці шукають відповідь на наступні питання: коли були поховані останки, скільки років було людям на момент настання смерті і її причина.

У пошуковиків з громадської організації «Народна пам’ять Уманщини» є своя версія — ким могли бути ті, чиї останки були знайдені поруч з огорожею кладовища в центрі Умані.

Із щоденника краєзнавця і дослідника історії рідного краю початку ХХ ст.. Петра Курінного відомо: в десятих роках минулого століття, на території, до якої прилягають межі справжнього кладовища, було ще одне «Військове кладовище», останній притулок в його землі знайшли воїни, загиблі під час російсько-турецької війни 1877-1878 років.

Дві світові війни, вогненним смерчем пройшли через Умань, зрівняли з землею ті солдатські поховання; втім, причиною їх знищення стали не тільки війни. В 30-і роки XX століття в цих місцях проводилися масові розстріли селян з міста Чортків та місцевих «ворогів народу». Велике поховання репресованих розташовано всього в 30-40 метрах від місця, де була зроблена недавня страшна знахідка.

На користь цієї версії, працює і той факт, що з останками не було знайдено жодних особистих речей, залишків одягу, кістяних, металевих виробів.

Про те, як людські кістки з’явилися біля огорожі церковного кладовища — у пошуківців так само є версія, що, на жаль, занадто часто підтверджується практикою. Є велика ймовірність, що ці останки були знайдені в ході земельних робіт — на території власного приватного будинку в приватному секторі району Міщанка. Зібрані в мішки для будівельного сміття і, «від гріха подалі» винесені — з очей геть, із серця — геть.

З подібною ситуацією пошуківці, на жаль, стикаються, досить часто. Знайдені останки приносять до пам’ятників і військових меморіалів, до кладовищ, як в даному випадку. Нерідкі, втім, випадки, коли ці останки просто викидають на сміттєву купу.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Останки 5-6 невідомих були знайдені...