Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Умань змінює обличчя
16 вересня 2014, 21:36 Друк

Умань змінює обличчя!

            «Уманська пустеля» – так почали називати уманчани центр міста. Хворі каштани були вирізані, а на їх місце посадили декілька туй. Це неабияк обурило містян. Тому влада вирішила посадити на їх місце або платани, або липи. А туї пересадити до обеліску Слави, йдеться на “Вечірній Умані“.

            Ще нещодавно уманчани ховалися під каштанами від дощу та спеки. Тепер же на тому місці дерев нема. Міська влада розпочала реконструкцію вулиці Радянської за кошти підприємців. І вже навіть посадили перші дерева-замінники – туї.

Уманчани такими різкими змінами дизайну центру міста не задоволені. Вони хочуть повернення «тіні» та каштанів.

Головний архітектор міста Віктор Лісаченко запевняє, що «тінь» буде. А от каштанів – ні.

            Ми хотіли спочатку із каштанів сформувати крони. Але коли почали роботи на перших 3-4 деревах, то побачили, що дерева уже є трухлявими зверху. Тому фахівцями-дендрологами було прийнято рішення, що рятувати каштанів немає сенсу. – розповідає Віктор Лісаченко. – Продовжити їх життя можна було б, але через декілька років, їх все одно потрібно буде «прибирати». Було вирішено посадити туї. Але громадськості це не сподобалося. Тому на чергові нараді дендрологів вирішили, що на місці каштанів посадимо або платани, або липи.

            Для озеленення вулиці Радянської потрібно 25 дерев. Саджанці платан та лип у «Софіївці» є. Але платани там маленькі, всього 1,5 м. Можливо дендрологи знайдуть “старші”. А поки на місце вирізаних каштанів тимчасово посадять липи висотою 2,5 м.

Туї, які вже посадили біля готелю «Умань» буде пересаджено до обеліску Слави.

            Владислав Давидюк, старший співробітник музею Уманського краєзнавчого музею:

На цій вулиці, де вирізали каштани, завжди росли дерева. Там ніколи не було «пусто».

            Це ми чітко бачимо на фото 90-х років 19 століття. Воно нам показує, що вже у той час на місці зрізаних каштанів росли широколисті дерева. Але точно не туї. Тому не потрібно змінювати традиції, які існують в місті не одне століття.

            Мені дуже жаль, що каштани вирізали. Вони були нашим спадком. Під ними виросло не одне покоління уманчан. Каштани були посаджені приблизно у 1959-1960 роках. І могли б простояти ще не один рік…


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Умань змінює обличчя