Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

"Ніхто з Адміністрації Президента та Уряду не допомагав Луганщині", - Верігіна у Черкасах
13 жовтня 2014, 13:06 Друк

"Ніхто з Адміністрації Президента та Уряду не допомагав Луганщині", - Верігіна у Черкасах.

11 жовтня з черкащанами зустрілася Ірина Верігіна, яка 5 місяців у найтяжчі часи війни очолювала Луганську облдержадміністрацію і яку 16 вересня Порошенко звільнив без попередження через те, що її висунув з'їзд "Батьківщини" у народні депутати.

Ірина Костянтинівна розповіла журналістам про реалії на Сході, зокрема прокоментувала ставлення луганчан до законів про особливий статус Донбасу.

- Ми не розуміємо, як на території України можуть бути окремі особливі території? І чому частину України знову здають невідомо кому? Це що подарунок Путіну на День народження? Як кріпаків разом з землею і з людьми? - дивується Верігіна.

- А хто спитав тих людей, чи хочуть вони, щоб їх здавали? Чому не запитали тих людей, які стояли на Луганському майдані? Бо це ми живемо на тій території, яку здали: там наші домівки. І зараз, коли прийняли особливий статус цих територій, то ми не маємо змоги повернутися додому, бо нас просто знищать! - розповіла екс-очільниця Луганщини.

Що ж до декларованого президентом перемир'я, то Верігіна пояснила, що ніякого перемир'я на Сході насправді немає.

- Яке це перемир’я, якщо обстрілюють Попасне, Гірське, Донецький аеропорт, Щастя, де є стратегічні об’єкти? І коли шукають серед винних простих бійців батальйонів, то це просто жахливо! - переконана Ірина Костянтинівна. 
- От скажіть, хто відповів за всі ті трагедії, які були на територіях Луганської і Донецької областей? Хто відповів за те, що підбили літак Іл-76? Знали ж, що не можна його садити, але ж посадили - і 49 десантників загинули... і ніхто не поніс відповідальності. І ніхто на відповів за Зеленопілля, де у пастку були кинуті наші танкісти, де загинуло близько 100 чоловік офіційно, а не офіційно ніхто не знає. І навіть деякі тіла залишилися не похороненими. Хто відповів за трагедію в Іловайську? Який з генералів? Чому винуватять бійців батальйону Прикарпаття? А я скажу чому, тому що немає ставки Верховного головнокомандувача. Тому що у нас немає координованих дій, тому що у нас армія працює окремо, а батальйони окремо, - переконана Верігіна.

Саме тому "Батьківщина", за словами Верігіної, виступає за вступ України до НАТО.

- Я запитувала у бійців на передовій, чи потрібне нам НАТО. То ви знаєте, навіть ті, які раніше сумнівалися у тому, чи потрібен Україні вступ до НАТО, зараз розуміють, що це нам вкрай необхідно. Бо з Путіним потрібно говорити мовою сильної держави. НАТО нам може дати сучасну зброю, яка захистить нашу державу, - каже луганчанка.

На запитання про участь керівництва держави у вирішенні конфлікту на Луганщині, зокрема роль уповноваженої від президента Ірини Геращенко, Валентина Наливайченка - голови СБУ із 27-тисячною армією військовослужбовців його відомства, Верігіна відповіла.
- Ірина Геращенко до мене приїжджала, але вищі посадовці, як от представники з Адміністрації Президента, чи з Кабміну, - то ніхто не допомагав, ніхто до мене не приїжджав протягом цього періоду, - зізналася колишня очільниця Луганщини. - Тому доводилося вирішувати ці питання самотужки, на місці.

Хочу сказати, що дійсно з усіх структур дуже добре спрацювало МНС. Вони справді допомагали, зокрема при їх допомозі ми створили табір переселенців. А інших не було, - каже Верігіна про високопосадовців, -  і навіть не було дзвінків від них...

Зараз я дивлюся, що президент поїхав на Луганщину. А до цього, коли були серйозні бойові дії,  коли потрібно було йти вперед, наступати, коли потрібна була реальна допомога не лише мешканцям Луганщини, а й армії та хлопцям на передовій, - ніхто не приїжджав, - подивувала черкащан Верігіна.

Як пояснила Ірина Костянтинівна, основний тягар допомоги впав на звичайних українців. Верігіна подякувала волонтерам, які вдягають і годують бійців.

- Я дуже вдячна волонтерам, благодійним фондам, патріотам України, які допомагають нашій українській армії і нашим переселенцям. Тому що куди діваються державні кошти, я навіть не знаю. Тепловізорами, бронежилетами, касками теплим одягом, спальниками бійців забезпечують саме прості люди. Відправляють на війну і одягають бійця з ніг до голови...

Ірина Костянтинівна висловила підтримку своїм побратимам з Черкащини - Анатолію Бондаренку та Миколі Добровольському, які надають реальну допомогу передовій.

- Я знаю, що Анатолій Бондаренко сьогодні повертається з АТО, а Микола Добровольський – вирушає. Вони надають постійну допомогу військовим і не спекулюють цим, вони просто роблять свою справу. І я знаю, як це важливо! - подякувала колегам пані Верігіна. 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин "Ніхто з Адміністрації Президента та Уряду не допомагав Луганщині", - Верігіна у Черкасах