Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Рацевому замість Леніна встановили пам’ятний знак захисникам України
22 жовтня 2014, 23:39 Друк

У Рацевому замість Леніна встановили пам’ятний знак захисникам України.

У суботу, 18 жовтня, в Рацевому Чигиринського району відзначили День села і відкрили пам’ятний знак Захисникам України.

– Така ініціатива надійшла від учнів нашої школи, – розповідає сільський голова Олександр Пироженко. – Втілити її в життя нам вдалося за два тижні завдяки допомозі благодійників, спонсорів та самих селян.

Пам’ятний знак встановили на місці, де ще років зо п’ять тому стояв пам’ятник Леніну. Відкривали його учасники АТО, які нині перебувають вдома після ротації. 

– Загалом 15 чоловіків із нашого села нині служать у Збройних силах, батальйонах. Семеро перебувають безпосередньо у зоні АТО, – каже Олександр Пироженко. – Кожного екіпірували усією громадою. І чесно скажу, що подібного підйому духу в селі, такої готовності допомагати іншим ще ніколи не було!

Особливо патріотично налаштована молодь. Учні школи пройшли селом масовою ходою з портретами загиблих на Майдані.

– Нам усім випала честь жити в той час, коли знову пробуджується козацький дух нації, – відзначила під час заходу ініціатор свята, голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна. – Пам'ять про подвиг та самопожертву українських воїнів має залишитись для наступних поколінь. Ми зобов’язанні увічнити цю пам'ять не тільки в спогадах і розповідях. Імена героїв мають бути втіленні в назвах вулиць, парків, навчальних закладів.

Цю ініціативу підтримують і самі АТОвці. Кажуть, що для них вкрай важливо відчувати цю народну підтримку, знати, що про них не забувають.

Аби підтримати патріотичний дух, що панує у селі, Громадянський рух підготував для рацівчан пісенний подарунок – виступ чудових колективів Черкаської обласної філармонії, ансамблів «Росава» та «Вербена».

– Зал був повний. Людям дуже сподобався концерт, – відзначає директор Рацівського сільського будинку культури Святослав М’ялик. – А ще ми вдячні Громадянському руху за два новенькі професійні мікрофони, адже останнім часом державна підтримка вкрай мізерна.

Наостанок усі охочі могли пригоститися гарячою козацькою кашею.

– Я рада, що свідомість наших людей пробудилася! Черкащани змінилися – це правда. Сьогодні я побачила, як переймаються у цьому селі бідами інших. Селяни підтримують і воїнів, і їх родини … Це саме той рівень взаємодопомоги, який характеризує справжню націю, – поділилася враженнями Наталія Нетовкіна.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Рацевому замість Леніна встановили пам’ятний знак захисникам України