Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Колишню цукроварню в Кам’янці перетворять на сонячну електростанцію
22 жовтня 2014, 23:40 Друк

Колишню цукроварню в Кам’янці перетворять на сонячну електростанцію.

Електростанцію, яка працюватиме на сонячній енергії, хочуть звести на земельній ділянці площею 50 га на території колишнього цукрового заводу в Кам’янці. Загальна вартість такого проекту, за попередніми підрахунками, сягає 800 мільйонів гривень. Оплатити будівництво компанія «Hanywells», яка спеціалізується на альтернативній енергетиці й нерухомості, і працює у Арабських Еміратах, Великобританії та інших державах Європи. Впроваджує проект українське товариство "Чиста енергія – 2011". 

Потужність першої черги електростанції — 25 мВт. За успішного старту інвестор зацікавлений збільшити її до 100 мВт. Це, звісно, не порівняти з потужностями Черкаської ТЕЦ яка становить 230 мегаватт, але все одно внесок у екологічність видобутку енергії на Черкащині. До всього, заплановано створити сорок нових робочих місць, що для Кам’янки не так і мало.

Перемовини з іноземним інвестором відбулися у Черкаській облдержадміністрації 21 жовтня. У обговоренні також взяли участь міський голова Кам’янки Володимир Тірон, заступник директора департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків ОДА Таміла Лепьошкіна і перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства ОДА Людмила Зарічна.

Власник компанії "HaniWells" Хані Аль-Саліх зазначив, що такі проекти мають величезну користь для всієї держави в цілому. Серед плюсів, що дає реалізація подібних проектів, назвав і здешевлення електрики, і енергетичну незалежність. А ще, каже, такі станції не завдають шкоди екології.

– Нашу компанію цікавлять інвестиції в "зелену" енергетику, – сказав він та додав, що від влади очікує унеможливлення перепон на місцевому рівні. – Сподіваюся, що наша компанія тут відчуватиме себе достатньо комфортно. У майбутньому, за умови що даний проект буде успішним, ми зможемо інвестувати більше коштів у розвиток регіону й цього напрямку альтернативної енергетики.

Як зазначив, у свою чергу, співвласник компанії "Чиста Енергія – 2011", яка, власне, й впроваджує проект із будівництва сонячної електростанції, Юрій Марченко, для зарубіжних інвесторів нині ринок альтернативних джерел енергії став відкритим та прозорим.

Натомість очільник області Юрій Ткаченко запевнив компанію-інвестора в тому, що обласна влада зацікавлена в зарубіжних капіталовкладеннях і готова створити максимально сприятливі умови для якомога швидшого введення в експлуатацію такої електростанції. Зокрема, каже, з цією метою в області працює комунальне підприємство "Агентство розвитку Черкащини" та Департамент інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків.

– Це один із наших кроків, який дозволяє пришвидшити оформлення дозвільних документів та унеможливити зловживання чиновників, – зауважив Юрій Олегович. – Ми готові до діалогу й раді зустрічі з компанією, яка займається інвестиціями в галузі сонячної енергетики, – альтернативи, яка сьогодні потрібна Україні. Тим більше в умовах, коли держава взяла чіткий курс на позбавлення від енергозалежності.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+2 #2 допитливий 26.10.2014 19:12
Невже на Черкащині цукровий завод був не потрібний і не знайшлося більше пустинних земель для даного проекту, чому ми руйнуємо те , що краще реконструювати. Думаю інвесторам одинаково де буде впроваджено даний проект...
 
 
#1 СЕЛЯНИН 23.10.2014 09:12
Так при каких же условиях этот проект станет успешным?
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Колишню цукроварню в Кам’янці перетворять на сонячну електростанцію