Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Черкаських чиновників ознайомили з проектом децентралізації влади
24 жовтня 2014, 14:37 Друк

Черкаських чиновників ознайомили з проектом децентралізації влади.

На семінарі-нараді "Актуальні питання децентралізації державної влади та розвитку місцевого самоврядування" заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода ознайомив представників місцевих громад Черкащини з основними ідеями і принципами реорганізації державного управління. Вони, насамперед, полягають у передачі більшості владних повноважень органам місцевого самоврядування, повідомляє прес-служба Департаменту комунікацій ОДА.

За словами заступника Міністра, останні роки в Україні склалася ситуація, за якої влада сконцентрована на центральному рівні і фактично стала узурпованою. А це, в свою чергу, обумовило залежність територій від центру й створило підстави для розквіту корупції.

"Це ненормально, коли сільському голові для того, щоб побудувати у власному селі автобусну зупинку та повісити там табличку, необхідно отримати дозвіл на рівні Міністерства. Нам треба цього позбутися", – такими словами посадовець аргументував назрілу необхідність реформи влади. 

Подолати такий стан справ, підкреслив В’ячеслав Негода, можна тільки за умови створення самодостатніх, дієздатних територіальних громад, які на добровільній основі об’єднають у собі кілька населених пунктів і оберуть свою владу. Для цього треба чіткіше визначити схему адміністративно-територіального поділу України та надати створеним одиницям ресурси і повноваження, одночасно підсиливши їх відповідальність. Так В’ячеслав Негода змалював основну ідею реформи, схваленої Радою Європи.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, який взяв участь у обговоренні, зауважив, що зазначені перетворення підуть тільки на краще для країни, і пообіцяв, що впровадження децентралізації влади ще неодноразово буде обговорюватися у глибоких і фахових дискусіях та обов’язково враховуватиме всі пропозиції представників влади на місцях.

– Донедавна статус самоврядування в державі був здебільшого декларативний, – каже він, – насправді ж громади позбулися більше 60 % навіть тих повноважень, які мали.

– Цю реформу давно чекає суспільство, і саме з неї ми маємо розпочати свій рух до Європи, – висловила переконання голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко, зауваживши, що децентралізація влади, насамперед, є децентралізацією коштів. І це, за її впевненістю, право громади самостійно розпоряджатися власно заробленими фінансовими активами.

На районні й обласні адміністрації та територіальні підрозділи покладуть лише контролюючі функції та повноваження, які не можуть входити до компетенції територіальних громад.

– Але нам слід зміцнити саму державну службу, – зауважив заступник Міністра. – В усьому світі на чиновниках тримається держава. Наше завдання не ганьбити службовця, а зробити все, щоб ця робота була престижною.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Черкаських чиновників ознайомили з проектом децентралізації влади