Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Комітет виборців вимагає скасувати вибори депутатів на округах
30 жовтня 2014, 16:09 Друк

Комітет виборців вимагає скасувати вибори депутатів на округах.

Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» звернулася до партій, що виграли парламентські вибори, з вимогою переглянути виборче законодавство та змінити діючу змішану систему виборів на пропорційну з відкритими списками. Про це йдеться в заяві КВУ, що має в своєму розпорядженні редакція. 

Комітет виборців України ознайомився з текстом пропонованої Коаліційної угоди та виявив, що у ній немає жодної пропозиції щодо реформування виборчого законодавства, якого українське суспільство вимагало ще до виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

Крім того, практично увесь третій розділ коаліційної угоди присвячений децентралізації влади, передачі розширених повноважень органам місцевого самоврядування. Першим кроком до такої реформи повинно бути насамперед належне проведення виборів до органів місцевого самоврядування.

З огляду на вищевказане, Комітет виборців України вимагає від підписантів Коаліційної угоди внести до її тексту наступні пункти:

1) невідкладно внести зміни до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», які б ліквідували ті проблеми, які були на позачергових місцевих виборах 25 травня 2014 року, передбачали проведення виборів міських голів у два тури.

 2) до кінця 2015 р. – прийняти Виборчий кодекс, необхідність чого уже доволі давно «назріла», який би уніфікував усі виборчі процедури для різних виборів та запровадив пропорційну виборчу систему з відкритими списками для виборів народних депутатів України.

Нагадаємо, в результаті позачергових парламентських виборів 26 жовтня, виборці Черкаської області віддали голоси за списками партій за «Народний фронт» і Блок Петра Порошенка», одночасно обравши від округів чотирьох нардепів-колишніх регіоналів, які голосували за диктаторські закони Віктора Януковича.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+8 #1 Синегуб 30.10.2014 16:23
Сумневаюсь что они на это пойдут. Но пока не отменят то будем мы Зубиков до смерти выбирать
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Комітет виборців вимагає скасувати вибори депутатів на округах