Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Черкащині за паї платять на 85% більше ніж в середньому по Україні
04 листопада 2014, 13:08 Друк

На Черкащині за паї платять на 85% більше ніж в середньому по Україні.

Середній розмір орендної плати в області становить 1 143 гривень за 1 гектар (для порівняння, у 2013 році – 945,09 гривень), в той час як середня вартість оренди одного гектара по Україні становить лише 616,5 гривень. Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держземагентства у Черкаській області Дмитро Мироненко під час координаційної наради в ОДА. 

В цьому році власникам земельних паїв в області вже нараховано понад 898,37 мільйонів гривень орендної плати. За даними Держземагентства, впродовж 2014-ого року власниками земельних ділянок укладено 303,2 тисячі договорів оренди, а площа переданої в оренду землі (паїв) становила 785,85 тисяч гектарів. 

При цьому найвищий відсоток нарахованої орендної плати за землю у Золотоніському (4,75 %), Драбівському (4,65 %), Маньківському (4,63 %) та Канівському (4,51 %) районах. Середній показник по області становить 4,24 % від нормативної грошової оцінки земель переданих в оренду, для порівняння: в 2013 році – 3,51 %. 

Водночас, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко зазначив, що райдержадміністраціям й органам місцевого самоврядування нині необхідно активізувати роботу з орендарями земельних паїв, зокрема, внести в установленому порядку зміни до договорів оренди щодо встановлення орендної плати, яка сплачується товаровиробниками, але не менше 4,5 відсотків від вартості земельної ділянки/частки.

Окрему увагу очільник області акцентував на необхідності сприяння у виділенні земельних ділянок учасникам антитерористичної операції та працівникам соціальної сфери. 

– Сьогодні важливо не допустити корупційних проявів та тіньових схем при наданні земельних ділянок, особливо сільськогосподарського призначення державної влади та органами місцевого самоврядування, – зауважив губернатор.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Черкащині за паї платять на 85% більше ніж в середньому по Україні