Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Черкасах встановлять інтерактивний пам’ятник українським героям
06 листопада 2014, 13:24 Друк

На Соборній площі в м.Черкаси 12 листопада буде встановлено інтерактивний пам’ятний знак на честь героїв Небесної Сотні і воїнів АТО, повідомляє прес-служба Громадянського руху «За процвітання Черкащини». Пам'ятний знак являтиме собою металеву конструкцію з вбудованим рідкокристалічним екраном, на якому цілодобово проектуватимуться фотографії, імена та інформація про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, що загинули захищаючи Україну. Виготовлення та встановлення пам’ятного знаку організували активісти громадянського руху «За процвітання Черкащини» на чолі з Наталією Нетовкіною. 

Ще влітку активісти руху згуртували у Черкаському національному університеті громадські організації і спеціалістів з питань архітектури та художнього мистецтва, щоб усі разом могли долучитись до створення пам’ятника героям-черкащанам. Розмаїття ідей вигляду майбутнього монументу зрештою зводилося до спільного прагнення зробити його дійсно народним. Приклад справжнього народного пам’ятника – саморобна дошка з фотографіями загиблих на Майдані героїв, яку небайдужі активісти ще в лютому власноруч встановили на Соборній площі Черкас. Вона стала місцем скорботи і пам’яті, люди щодня приносять туди живі квіти. Але з часом через атмосферний вплив вона почала руйнуватися. Тому ідея замінити дошку з фотографіями на більш стійку сучасну форму знайшла фахове рішення — створити металеву конструкцію з вмонтованим екраном, на якому б відображалась інформація про Героїв Небесної Сотні та загиблих у зоні АТО черкаських воїнів. Таким чином, жителі та гості Черкас зможуть спостерігати за героями, що творили нову історію країни, наживо. На замовлення Громадянського руху «За процвітання Черкащини», стелу виготовив один із черкаських майстрів за ескізом відомого архітектора Івана Попеля.

– Мені доводилось створювати чимало подібних пам’ятних знаків, стел. Однак ніколи ще не працював із таким натхненням, – відзначає майстер Микола Грицик. – У результаті, стелу було зроблено у рекордний строк – за два дні! Це металева конструкція висотою у 2,5 метри, обшита композитними металевими пластинами матового чорного кольору. Її вага – близько двохсот кілограмів, а екран захищає броньоване скло.

Важливо підтримати дух патріотизму й самопожертви заради мирного майбутнього. Пам'ять про наших хлопців, які віддали життя за Україну, має жити вічно,  – вважає голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Черкасах встановлять інтерактивний пам’ятник українським героям