Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Черкаси можуть отримати 15 нових тролейбусів за кошти бюджету розвитку
19 листопада 2014, 11:44 Друк

Поповнення статутного фонду комунального підприємства «Черкасиелектротранс» коштами з бюджету розвитку міста є реальним шляхом оновлення парку за рахунок  тролейбусів, що знаходяться на  території ПАТ «Азот». Таку думку висловила директор департаменту фінансової політики Черкаського міськвиконкому Наталія Джуган на засіданні тимчасової комісії Черкаської міської ради під головуванням секретаря міської ради Олександра Радуцького. До складу комісії увійшли керівники структурних підрозділів міськвиконкому, директор КП «Черкасиелектротранс» Петро Кучер, представник ПАТ «Азот» - голова депутатської фракції «Рідне місто» у міській раді Іван Сухарьков, а також громадськість міста.

ПАТ «Азот» ще два роки тому закупило 15 нових тролейбусів, що і досі чекають своєї черги, аби вийти на міські маршрути Черкас. Хімічний гігант готовий навіть подарувати ці тролейбуси місту, аби вони працювали на користь черкасців. Проте необхідно розробити у рамках закону, чітку і прозору процедуру здійснення такого кроку.

Натомість директор КП «Черкасиелектротранс» Петро Кучер категорично відкинув можливість приймання в дар тролейбусів від ПАТ «Азот», загальна вартість яких складає близько 30 мільйонів гривень. Оскільки за українським законодавством після цього  вони мають слатити до держбюджету 20 відсотків податків від вартості подарованого.

– А це для нашого підприємства – непосильний тягар. Оскільки на сьогодні маємо 20-мільйонну заборгованість перед Пенсійним фондом, яка виникла у попередні роки за невідшкодування державою перевезення пільгових категорій громадян. У нас арештовані рахунки та перебуває під заставою майно. І хоча найближчими днями нам мають реструктуризувати близько 13 мільйонів гривень, проте ще сім мільйонів  заборгованості лишається, – повідомив Петро Кучер.

Директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган акцентувала на доцільності мати паритетні та рівні відносини з усіма платниками податків, та діяти у рамках закону.

– Будь-які незрозумілі схеми із залученням бюджетних коштів є неприпустимі. Ми маємо працювати виключно у правовому полі. На мій погляд, вирішити питання закупівлі тролейбусів для міста можна шляхом  поповнення з бюджету розвитку статутного фонду КП «Черкасиелектротранс». За це рішення мають проголосувати депутати міської ради. Це – цільові кошти, які не можуть бути використані підприємством ні на що інше, ніж на придбання тролейбусів. Вони не можуть бути арештовані чи забрані виконавчими службами за борги. Після чого – КП «Черкасиелектротранс» на основі конкурсу може придбати необхідні тролейбуси. Відзначу, що  на сьогодні місто має чималий залишок коштів у бюджеті розвитку. Це – близько 120 мільйонів, які, радше за все, не будуть використані до кінця цього року, адже лишилось трохи більше місяця. Натомість  ми можемо частину цих коштів направити КП «Черкасиелектротранс», вирішивши таким чином актуальну  проблему  забезпечення міста тролейбусами, – наголосила  головний фінансист міста.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Черкаси можуть отримати 15 нових тролейбусів за кошти бюджету розвитку