Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Президент прирівняє загиблих на Майдані до Тулуба та Бобова
21 листопада 2014, 13:38 Друк

Сьогодні Україна відзначає День гідності та свободи - першу річницю початку Євромайдан і десяту річницю початку Помаранчевої революції 2004 року. Вочевидь, з цієї нагоди Глава держави вирішив надати звання Героя України загиблим на Майдані. Відповідне повідомлення Петро Порошенко опублікував у своєму Твіттері.

"Прийняв рішення присвоїти звання Героя України всім героям Небесної сотні", - написав Президент.

Цікаво, що звання Героя України вже мають низка діячів, які перебували, мяко кажучи, на іншому боці барикад під час подій на Євромайдані. Серед них -  лідер Опозиційного блоку Юрій Бойко, екс-губернатор Черкаської області Сергій Тулуб, народний депутат і екс-регіонал Геннадій Бобов.

Свої звернення з вимогою позбавити Сергія Тулуба звання «Герой України» вже направляли Черкаська обласна рада та Черкаська міська рада, але жодної реакції на них не надходило. Натомість у відповідному Комітеті Верховної Ради вважають, що позбавлення звання Героя може створити небезпечний прецедент. 

Утім, в часи Януковича подібними питаннями не «заморочувалися», коли позбавляли звання Героя України Романа Шухевича та Степана Бандеру. Ці укази Президента Ющенка були скасовані Донецьким апеляційним судом на підставі того, що обидва діячі були вбиті в 1950 та 1959 роках, тобто до здобуття Україною незалежності, і таким чином формально…не були громадянами України. А відтак не мають право навіть посмертно одержати звання Героя України. 

Історія звання «Герой України» фактично бере початок із вищої відзнаки в СРСР - звання Героя Радянського Союзу, заснованого 16 квітня 1934. Відзнаку «Герой України» засновано Указом Президента Кучми в 1998 році. Першим Героєм України став президент Національної академії наук України Борис Євгенович Патон. 

Звання Герой України присвоюється Указом Президента громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку  або  визначних  трудових досягнень, із врученням ордена   "Золота   Зірка"  або ордена Держави.

Найбільшу кількість Героїв України присвоїв Леонід Кучма – 132, Віктор Ющенко був дещо скромнішим, присвоївши найвище звання 114-м діячам, Янукович зробив Героями України 40 громадян, а Петро Порошенко поки що 8-х.

Серед відомих Героїв України-черкащан – В’ячеслав Чорновіл (нагороджений посмертно в 2000 році), драбівська вчителька Тамара Прошкуратова, ветеран війни в Афганістані Сергій Червонописький, вчений родом з Богодухівки Олексій Приліпка, мільярдер з Катеринополя Юрій Косюк.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+2 #4 ВОЛЯ 21.11.2014 18:21
Цитую Rbtd:
Нате медальку на гроб.Милицию не наказали она нужно для охраны. За год ни чего не сделано. [censored] стал еще богаче Турчинов-Яценюк еще богаче.

Звідки ви все знаєте? Ви мабуть в долі?
 
 
+1 #3 Чигиринець 21.11.2014 18:17
Блюзнірство та тупі відмазки Порошенка.
 
 
+7 #2 поллитролог 21.11.2014 14:16
Не тільки потрібно позбавляти звань героїв, генералів тощо, а необхідно ліквідовувати систему присвоєння звань. нагород, різних відзнак, цей гнилий інститут влади, що є зразком корупції, кумівства, за рахунок якого викачуються із карманів платників податків астрономічні кошти! Ніяких указів президента про присвоєння генеральських звань взагалі не повинно бути! Законодавчо має бути визначеним конкретний перелік посад, перебування на яких дозволятиме присвоєння звання генерала, звісно якщо кандидат вже має звання полковника. Цей перелік не повинен перевищувати і 2 десятків для усіх силовиків! 5 - МО, 5 - МВС, 5 на СБУ та СЗР вкупі. В прикордонній, пенітенціарній службі, податковій міліції звання вищого за полковника взагалі не має бути! Якщо ж система залишиться такою як зараз, про керівники міністерств та відомств це політики, то військових звань у них взагалі не може бути! Ну і т.д.
 
 
+6 #1 Rbtd 21.11.2014 13:50
Нате медальку на гроб.Милицию не наказали она нужно для охраны. За год ни чего не сделано. [censored] стал еще богаче Турчинов-Яценюк еще богаче.
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Президент прирівняє загиблих на Майдані до Тулуба та Бобова