Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У приватного вишу екс-депутата від Черкас відібрали ліцензію
26 листопада 2014, 10:56 Друк

Михайло Поплавський, який трохи більше 8-х місяців пробув народним депутатом від Черкас,  позбувся ліцензії для свого вишу. Про це повідомляє джерело ZN.UA в Міністерстві освіти і науки. Стало відомо, що Акредитаційна комісія при МОН анулювала ліцензію Приватного вищого навчального закладу "Київський університет культури", засновниками якого є ректор Михайло Поплавський з сином.

Рішення було прийнято одноголосно, відзначило джерело. Примітно, що раніше в цю комісію входив і сам Поплавський.

Про схему з використанням Поплавським приватного "клону" Київського державного національного університету культури і мистецтв стало відомо завдяки журналістському розслідуванню Марії Землянській з "Слідство.Інфо".

Згідно з цією схемою, Поплавський, будучи ректором нацуніверситету культури, створив свій приватний вуз з фактично такою ж назвою - Приватний вищий навчальний заклад "Київський університет культури", відомий як КУК. Його засновником стало ТОВ "Укрконцерту", засновниками якого, в свою чергу, сам Поплавський з сином Олександром.

Студенти перші три курси числилися в Кука, за що платили чималі гроші. Однак за фактом навчання проходило на базі державного вузу. Тобто через такої схеми "справжній" університет культури щорічно недоотримував десятки мільйонів, які заробляв Поплавський.

Наприкінці жовтня цього року КУК звернувся до Міносвіти з проханням провести чергову акредитаційну експертизу (перевірку кожної спеціальності, яку необхідно проходити кожні п'ять років, інакше вуз можуть позбавити ліцензії). Остання акредитація приватного "Київського університету культури" датована червнем 2010-го року. У січні 2014-го вузу була продовжена ліцензія. На обидва документи "добро" дав колишній міністр Дмитро Табачник.

Експертна комісія МОН прийшла з перевіркою за вказаною адресою в установчих документах. Однак виявилося, що виш фізично не існує, а є тільки на папері.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У приватного вишу екс-депутата від Черкас відібрали ліцензію