Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Черкащині – нашестя пеліканів
27 листопада 2014, 18:37 Друк

Рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області врятували в Канівському районі рідкісного птаха – пелікана. Екзотичний птах напевне загинув би, оскільки вижити в умовах низьких температур, коли через кригу харчуватися рибою було б неможливо, він навряд чи зумів. 

«Ледве відігрівшись і з’ївши кілограм риби, пелікан почав вводити свої порядки та завойовувати територію пожежної частини. Довелось звернутися до орнітологів черкаського зоопарку. У спеціально збитому ящику, цього ж дня птаха доставили до Черкас. Здається цей нахаба таки не простий, а народжений, верніше вилуплений під щасливою зіркою, такий собі везунчик», - повідомляє прес-офіцер черкаських рятувальників Костянтин Проценко.

Цікаво, що врятований пелікан знайшов у черкаському зоопарку й кандидатку в дружини! Самицю пелікана нещодавно знайшли в районі села Сокирне, що під Черкасами. Тож у наукових працівників зоопарку є сподівання, що з цих птахів, які з невідомих причин опинилися у несприятливій для їх виду місцевості у подальшому вдасться створити пару та вивести пташенят. 

До речі, за останній тиждень це не перший випадок коли черкащани помічають цих рідкісних птахів у нашій місцевості. З нез’ясованих обставин, група з сімох пеліканів 25 листопада опинилася біля берегів Дніпра в районі Канівського водосховища. Про це в своєму Facebook повідомила канівчанка Лариса Некраса, яка встигла сфотографувати незвичайну картину та викласти в соціальну мережу. 

Пелікани живуть переважно в тропічних та субтропічних широтах. На території України зустрічаються два види пеліканів: рожевий (Pelecanus onocrotalus) та кучерявий (Pelecanus crispus). Цих птахів можна побачити майже на всьому українському узбережжі Чорного та Азовського морів, постійні ж популяції існують в українській частині дельти Дунаю.

Фото з сайту «Про все».


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Черкащині – нашестя пеліканів