Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

«Стіна» в Художньому музеї нагадує про Майдан
28 листопада 2014, 16:37 Друк

Виставку унікального проекту «Стіна» відомого митця Матвія Вайсберга відкрили у Черкаському художньому музеї. Вона триватиме до 5 грудня, повідомляє ГромЧе.

«Ці 28 картин я створив під час трагічних подій Революції Гідності. Першій роботі передувало два місяці на Майдані, де я мерз, як і всі. У якийсь момент вирішив – пора», – розповідає Матвій Вайсберг.

Митець зізнається, що кілька картин досі мають деякий «відбиток смерті», оскільки були створені у той час коли він дивом уникав її сам.

«Є для мене страшні картини. Ось ця наприклад. Інститутська, 18 лютого. Тоді я розминувся із смертю на годину, оскільки мав відлучитися на Майдан», – згадує Матвій Вайсберг.

На полотнах митця палають шини, розвіваються прапори та блищать шоломи «Беркуту»… Хоча на перший погляд не все так очевидно, адже роботи виконано у абстрактній техніці.

«Проект «Стіна» оцінили шанувальники мистецтва в Європі та Америці, його чекають у Польщі… Черкасам дуже пощастило, що цей проект з’явився у нас,  – вважає  директор Черкаського обласного художнього музею Ольга Гладун. – Виставка діятиме щонайменше до 5 грудня. Хоча сподіваємося на довше, адже проект надзвичайно цікавий, а Матвій Вайсберг – знакова особистість українського сучасного мистецтва».

До Черкас проект «Стіна» прибув завдяки ініціативі арт-куратора Наталі Вернидуб та сприянню Громадянського руху «За процвітання Черкащини».

«Такі проекти роблять нас усіх небайдужими, – відзначила під час відкриття голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна. – Вони щирі і змушують нас повернутися у той період, згадати все.»


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин «Стіна» в Художньому музеї нагадує про Майдан