Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Біля автостанції в Чигирині вже шостий рік безкоштовно годують безхатьків
01 грудня 2014, 17:07 Друк

Шість років тому Тарас Глазунов разом із дружиною вирішили влаштовувати безплатні обіди для безпритульних. Відтоді раз на тиждень біля автостанції годують усіх, хто не має даху над головою, пише ГромЧе.

«Пам’ятаю, як попервах, мене увесь час запитували, мовляв, нащо воно тобі. Не менше здивованих було й тоді, коли почав займатися відновленням паспортів для безхатьків, добивався їм призначення пенсій», – пригадує директор Фонду розвитку Чигиринщини Тарас Глазунов.

Для декого такі зміни стали початком кардинальних перетворень в житті. Серед тих, хто спершу приходив просто поїсти гарячого, нині є люди, що змогли повернутися до нормального життя.

«Нещодавно зустрів знайому із одного села. Запитав про нашого підопічного і виявилося, що нині він досить добре живе. Працює. У нього односельчани навіть гроші у борг беруть! – розповідає Тарас Глазунов. – А починалося усе з того, що нам його привезла у страшному стані голова села. Ніхто не знав чи він взагалі виживе. Ми його прилаштували до центру реабілітації на півроку і нині він не п’є, хоча раніше це була головна проблема».

Саме залежності, як правило, призводять до того, що люди опиняються просто неба. А далі, буває недалеко і до тюрми.

«Одній дівчині міліціонери підкинули наркотики. Вмовили підписати свідчення, мовляв, нічого за це не буде. Що й до чого дівчина зрозуміла лише на суді. Попросила слова і відверто розповіла як усе було. Її випустили просто із зали суду. Суддя повірив, оскільки упізнав у ній дівчинку з сусідської родини», – розповідає директор Фонду.

Від іншої підопічної відмовилися діти. Жінка опинилася без даху над головою і просто помирала на вулиці.

«Нам вдалося прилаштувати її до лікарні. Вона каялась, хотіла зустрітися з дітьми. Проте померла все ж на самоті – ніхто не прийшов попрощатися», – згадує Тарас Глазунов.

Проблема безпритульних у Чигирині ніколи не мала масового характеру.

«Однак, хоч безхатченків у нас і небагато, ніхто не знав, що з ними робити, – відзначає чигиринець. – Більшість з них знаходили собі притулок на місцевій автостанції, не мали навіть паспортів. Нині працівники автостанції дякують, що хоч хтось почав працювати з безхатьками. Завдяки цьому у них значно поменшало роботи».


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Біля автостанції в Чигирині вже шостий рік безкоштовно годують безхатьків