Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Сільські голови Уманщини сподіваються що новий прокурор відновить справедливість
05 грудня 2014, 16:56 Друк

На зустрічі з прокурором Черкаської області Юрієм Шереметом, колишній сільський голова села Ладижинка Уманського району Олександр Калько та ще четверо колишніх сільських голів - Дмитренко В.В. (с. Коржовий Кут), Лесько І.А. (с. Косенівка), Майданнік П.М. (с. Коржова) та Кальніченко А.В. (с. Велика Севастянівка) звернулися з колективною заявою з проханням влаштувати перевірку щодо законності кримінальних справ, порушених ще в 2010 році проти цілої низки сільських голів.

«У 2010 році, перед проведенням чергових виборів до місцевих рад, прокуратури Уманського та Христинівського районів Черкаської області розпочали кампанію по кримінальному переслідуванню тодішніх сільських голів цих районів за надуманих підстав – за начебто неправомірне отримання ними матеріальної допомоги на оздоровлення при вибутті у щорічні відпустки без окремих рішень сільських рад. Такі дії мотивували тим, що це порушення постанови Кабміну від 09.03.2006 року №268 «Про упорядкування структури та умови оплати праці працівників апарату органів прокуратури, суддів та інших органів», - розповідає Олександр Калько.

За його словами, порушені справи мають замовний характер, адже лише по Уманському району було притягнуто до відповідальності 9, а по Христинівському – 8 сільських голів. При цьому серед притягнутих до кримінальної відповідальності не було жодного, хто після виборів у жовтні 2010 року переобрався на нову каденцію. Тобто звинувачення були висунуті вибірково – виключно проти тих, кого не хотіли бачити на посаді.

«Прокурори порушували кримінальну справу проти посадовця та вимагали повернути через суд у середньому 10 тисяч гривень допомоги, виданих упродовж 5 років. І якщо підслідний визнавав свою вину, то суд виносив умовний термін. Однак якщо визнання не було, слідчим доводилось складно, адже ціла низка законів була не на їхньому боці», - каже колишній сільський голова.

Усі вироки, оголошені колишнім сільським головам у судах першої інстанції, були скасовані апеляцією або направлені на досудове слідство. Однак вже 4 роки ні прокуратура, ні суди не можуть довести справи до кінця. Тим часом майно Олександра Калька, як і решти колишніх посадовців, досі перебуває під арештом. Колишні сільські голови сподіваються, що розв’язати Гордіїв вузол їм допоможе нова влада.

За матеріалами «Новини Черкащини»


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Сільські голови Уманщини сподіваються що новий прокурор відновить справедливість