Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Найвищі ієрархи Української православної Церкви (МП) відслужили літургію в Свято-Троїцькому монастирі Чигирина
08 грудня 2014, 11:04 Друк

В неділю 7 грудня, до Свято-Троїцького жіночого монастиря Чигирина на величне церковне дійство прибула величезна кількість прочан з усієї України. В монастирі відбулося офіційне прославлення блаженного Варфоломія Чигиринського у сонмі українських святих. Урочиста літургія відбувалася за участі Предстоятеля УПЦ Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, митрополита Черкаського і Канівського Софронія, єпископа Новокаховського і Генічеського Філарета, а також духовенства монастиря.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до всіх присутніх на богослужінні зі словами проповіді.

Під час Божественної літургії відбулося прославлення в лику місцевошанованих святих Черкаської єпархії блаженного Варфоломія Бондаренка (+1931) – відомого чигиринського подвижника кінця ХІХ – початку першої половини ХХ століття. 

Восени цього року Священний Синод УПЦ за поданням Високопреосвященнішого Митрополита Черкаського і Канівського Софронія прийняв рішення про канонізацію цього подвижника, чия святість засвідчена його праведним багатостраждальним життям і чудесами, які відбувалися як за його земне життя, так і по смерті.

Очолити чин прославлення й особисто вклонитися святому старцю Варфоломію до Чигирина прибув Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, а також Преосвященний Філарет, єпископ Новокаховський і Генічеський. Разом з ними служили клірики з Черкаської та інших єпархій. За уставом Православної Церкви за Божественною літургією була спочатку відслужена заупокійна літія, Владика Софроній оголосив присутнім стислий життєпис блаженного Варфоломія, а до центру храму було винесено його ікону. Після цього перед ракою з нетлінними мощами блаженного Варфоломія залунали піднесені слова безпосередньо прославлення у сонмі святих угодників Божих.

За архієреями й священиками вклонитися до мощів мали можливість всі, хто прибув до монастиря. За попередніми даними, прибуло майже 2 тисячі прочан.

Відтепер рака з мощами блаженного Варфоломія стоятиме напроти раки преподобномучениці Рафаїли Чигиринської, сподвижником якої був прославлений святий. Коли буде побудовано головний монастирський храм, ці святині будуть перенесені туди.

По завершенні Божественної літургії очільник УПЦ Митрополит Онуфрій звернувся зі святительським словом до людей, розкривши глибокий зміст християнського подвижництва, подякувавши усім за молитви. Особливі слова вдячності були висловлені на адресу Владики Софронія й настоятельниці монастиря ігумені Катерини, дбанням яких відбулася сьогоднішня радісна подія. 

За матеріалами прес-служби Української православної церкви


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Найвищі ієрархи Української православної Церкви (МП) відслужили літургію в Свято-Троїцькому монастирі Чигирина