Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Обласна влада відзначила найактивніших волонтерів
08 грудня 2014, 13:11 Друк

Цьогоріч органи влади вперше відзначали Міжнародний день волонтера. Бо саме події цього року призвели до більш масштабного розвитку волонтерського руху в Україні. Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль під час урочистого зібрання волонтерів області з представниками влади повідомив, що розвиток волонтерського руху в світі розпочався ще з 1859 року, коли вперше було створено організацію Червоного Хреста. Нині ж існує Координаційний комітет міжнародної волонтерської служби (CCIVS) під егідою ЮНЕСКО. У свою чергу, Черкащина має власну традицію розвитку волонтерського руху.

Віталій Володимирович відзначив найвідомішу в регіоні організацію Червоного Хреста на чолі з Іваном Гретченком. Її члени беруть активну участь у реалізації обласної програми «Турбота». Цього року організація надала матеріальної допомоги майже 1,5 тисячі громадянам на суму понад 350 тис. грн, а ще передала переселенцям більше 116 тисяч засобів підтримки.

Заступник голови відзначив й інші потужні організації області, такі як: громадська  організація «Центр соціального партнерства», Благодійні фонди «Інсайт», «Від серця до серця», обласне відділення Дитячого фонду України.

«Проте сьогодні робота волонтерів надто асоціюється з тими подіями, які відбуваються на Сході України, – сказав Віталій Коваль. – Ще в той час, коли розпочалась окупація Криму, військова агресія з боку Росії, саме волонтери почали активно діяти, пішли в добровольчі батальйони, почали збирати і доставляти необхідне нашим військовим, згодом почали допомагати переселенцям. І сьогодні вже кожен наш земляк, в якому палає звитяжний український дух, є справжнім волонтером.»

Надзвичайно активно допомагають волонтери й учасникам АТО – військовим спорядженням, автомобільною технікою, амуніцією, медикаментами, харчуванням тощо. За підрахунками, лише впродовж квітня-листопада цього року громадами й  волонтерами області передано в зону АТО 300 т гуманітарної допомоги. Обласна влада спільно з міською створила Єдиний центр допомоги армії (на чолі з Оксаною Циганок), яким вже зібрано близько 1 млн грн. Окрім того, Черкащина силами меценатів, волонтерів, громади передала в зону антитерористичної операції більше 70 одиниць автомобільної техніки. Активно працюють у цьому напрямку Громадський Блокпост, Правий сектор,  ГО «Об’єднані патріотичні сили», Координаційна рада сил Майдану Черкащини, та інші організації в містах та районах області.

Між тим, приємно, що Черкащина стала взірцем для всієї країни, відбудувавши 2 школи – у Лисичанську та Слов’янську, а також допомагаючи не лише місцевим, а й іншим  батальйонам в зоні  АТО.

«Можемо впевнено сказати, що нині в області маємо велику родину волонтерів, – сказав Віталій Коваль, – серед яких і студенти, і школярі, і наші найменші громадяни, які, створюючи власноруч малюнки, надихають військових на перемогу».

Віталій Коваль відзначив також і приватних підприємців, які власним коштом надають допомогу солдатам. Серед них: НВФ «Урожай», ПРаТ «Миронівська птахофабрика», ГК «Верес», БФ «Надія», ПАТ «Уманьферммаш» та багато інших.

Присутні на зустрічі волонтери також долучились до розмови, ділилися думками та висловлювали вдячність.

«Найбільш приємно, – каже приватний підприємець Вадим Гураль, – чути від бійців «Дякую». Ми вже неодноразово зустрічаємося з тими військовими, які на передовій, маємо з ними дружні стосунки. Додам, що окрім малюнків, бійці просять ще й ляльки-мотанки, аби прикласти їх до серця та згадати давню історію – коли козаку зле, наступає ворог, то, кинувши мотанку через плече, – за спиною повстане військо. Зі сльозами на очах приймають такі подарунки хлопці».

Волонтерка Лілія Усик зі Шполи  також подякувала всім, хто постійно допомагає. Каже: коли хтось відчуває себе самотнім, варто стати волонтером, адже, долучившись до благородної справи, можна ще й багато нових друзів знайти.

Потому, Віталій Коваль вручив усім волонтерам почесні грамоти обласної державної адміністрації – за активну волонтерську діяльність, постійний ризик життям та здоров’ям, особисту участь у зборі та доставці необхідної допомоги в зону бойових дій.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Обласна влада відзначила найактивніших волонтерів