Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чому села залишаються без світла?
11 грудня 2014, 16:00 Друк

Цього тижня жителів Черкаського району поглинула темрява внаслідок аварійного відключення електроенергії. Причому без світла, зазвичай, опинялася одна й та ж частина населеного пункту. Що саме трапилося, пояснює начальник Черкаських районних електричних мереж Сергій Шевченко:

«У зв’язку з подіями на Сході, країна переживає дефіцит енергопотужностей – вугілля не вистачає, а наявні електромережі не витримують навантаження. Згідно з Інструкцією Міністерства енергетики та вугільної промисловості для збалансованої роботи енергосистеми України розроблено та в теперішній час вводиться графік аварійних відключень. Цей графік не містить конкретного часу відключення, бо воно буде здійснюватися у разі перевантаження електромережі».

Поняття «аварійний» в енергетиці вживається у різних значеннях. Зокрема: аварія на мережах чи в системі (для прикладу, згорів кабель на високовольтній підстанції); мережі в нормі, обладнання не псується, але бракує самих потужностей у всеукраїнських масштабах. Саме другий варіант мав місце цього тижня і, ймовірно, може повторитися ще до 12 грудня через ситуацію на енергоринку країни. Відбувається так званий «провал частоти», і за цих умов диспетчер єдиної енергосистеми приймає рішення про відключення, щоб зрівняти баланс. У цьому випадку ми радимо споживачам електроенергії обмежити її споживання. Проте, вони обіцяють, але датчики показують інше. Тільки частота в мережі опускається до 49,5 Гц – це вже аварійна ситуація, за якої треба обмежити потужність.

Визначити, в які часи це трапиться, неможливо, як і попередити заздалегідь про це жителів конкретного населеного пункту – рішення диспетчер приймає миттєво, коли відбувається брак потужностей. Проте звертаю увагу, що при дефіциті потужностей, населення позбавляють світла аж ніяк не в першу чергу. У цьому випадку ми маємо графік аварійного відключення, який налічує 10 черг. Перші п’ять черг – це промислові підприємства, другі п’ять – інші споживачі, в тому числі й населення. Тобто при дефіциті потужності в першу чергу обмежують промисловість, а якщо цього не вистачає, щоб перекрити дефіцит потужностей, відключають і побутових споживачів. В перші числа грудня, до речі, були задіяні всі 10 черг.

На жаль, на механізм аварійних відключень споживачі не впливають. проте на аварії у межах окремо взятого міста може впливати навіть населення. Так, у побуті сучасної людини безліч корисних електроприладів, і ці новинки «оселяються» у кожній квартирі. Але вони з’явилися пізніше, ніж будувалися електричні мережі. А відтак, якщо одночасно ввімкнути кілька приладів (наприклад, обігрівач разом із мікрохвильовою пічкою, електричним чайником) – можна знеструмити не лише свій будинок, а й весь мікрорайон. В РЕМ стверждують, що нині для економії енергоресурсів споживання електроенергії варто зменшити на 20 %.

Питання про стан застосування графіків аварійних відключень нещодавно розглядали на засіданні колегії облдержадміністрації.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+8 #2 О.ЧУПРИНА 16.12.2014 15:12
Цитую свиридівна:
Немає у вас совісті, вимикаєте одних і тих же!!!! Яка частота мережі опускається? що ви дурите людей? вимикайте всим або нікому!!! Є такі райони міста які не вимикаються, зато на інших відігруються!! Зробіть графік відключень, будьте людьми, бо для того щоб щось змінити в країні треба починати з себе!!

Вони йдуть по шляху найменшого спротиву.Думати ніхто не хоче.
 
 
+16 #1 свиридівна 15.12.2014 21:29
Немає у вас совісті, вимикаєте одних і тих же!!!! Яка частота мережі опускається? що ви дурите людей? вимикайте всим або нікому!!! Є такі райони міста які не вимикаються, зато на інших відігруються!! Зробіть графік відключень, будьте людьми, бо для того щоб щось змінити в країні треба починати з себе!!
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чому села залишаються без світла?