Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Громаді Мельників і Головківки роз’яснювали переваги створення Національного природного парку «Холодний Яр»
16 січня 2015, 11:48 Друк

Днями в Чигирині відбулась зустріч членів робочої групи з вивчення питання присвоєння урочищу «Холодний Яр» статусу Національного природного парку з представниками громади сіл Мельники та Головківка Чигиринського району. У заході взяли участь представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Департаменту екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації, обласного управління лісового та мисливського господарства, Чигиринської райдержадміністрації, ДП «Кам’янське лісове господарство», Канівського природного заповідника, Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Про результати обговорення повідомляють у Чигиринській РДА. 

Під час зустрічі науковці навели ряд фактів на підтримку створення природного парку «Холодний Яр». Окрім того, членами робочої групи були презентовані матеріали та інформаційні довідки щодо функціонування національних природних парків України.

На думку науковців, територія «Холодного Яру» потребує встановлення особливого режиму використання природних комплексів та об’єктів, основаного на засадах раціонального природокористування. А зберегти історико-культурний та природний потенціал «Холодного Яру» можливо шляхом створення Національного природного парку.

Законом України «Про природно-заповідний фонд України» визначено, що Національні природні парки створюються з метою збереження, відтворення й ефективного використання природних комплексів та об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Діяльність на території природних парків проводиться з урахуванням таких цінностей шляхом встановлення диференційованого режиму щодо їх охорони, відтворення та використання згідно з функціональним зонуванням.

«Створення Національного природного парку «Холодний Яр» дозволить нам не тільки зберегти, але й покращити історико-культурний та природний  потенціал  холодноярських пам’яток архітектури, природи й історії», – зауважив завідувач філіалу «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Богдан Легоняк.

У ході засідання представники робочої групи надали роз’яснення щодо основних переваг створення Національного природного парку. Громадські активісти сіл Мельники та Головківка отримали відповіді на ряд питань, пов’язаних із функціональною діяльністю парків.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Громаді Мельників і Головківки роз’яснювали переваги створення Національного природного парку «Холодний Яр»