Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Обласний бюджет-2015 буде соціально орієнтованим
19 січня 2015, 20:35 Друк

Недужі – з харчуванням і ліками, бюджетники – із зарплатами. У Черкаській ОДА допрацьовують обласний бюджет. Його формують в умовах нової законодавчої бази. Про це повідомив очільник області на прес-конференції.

– Наприклад, зменшено нормативи відрахувань до обласного бюджету податку на доходи фізичних осіб із 25 до 15%, – пояснює Юрій Ткаченко. – Водночас за обласним бюджетом закріплено 10% податку на прибуток підприємств приватного сектора економіки (додатково надійде 33 млн грн). Також розширено джерела надходжень загального фонду шляхом передання зі спеціального фонду екологічного податку та збільшено норматив його відрахування із 10% до 55%. Запроваджені, приміром, і нові види трансфертів, а саме: базова дотація, освітня субвенція, субвенція на підготовку робітничих кадрів, медична субвенція тощо.

Обласний бюджет-2015 збалансований за доходами та видатками. Так, видатки загального фонду попередньо заплановані в обсязі 1,3 млрд грн.

– Цей ресурс цілком дозволяє забезпечити першочергові видатки на заробітну плату, розрахунки за енергоносії та комунальні послуги в обласних комунальних установах, – зауважує голова ОДА. – Ми зберігаємо всі соціальні орієнтири, що напрацьовані в минулому році.

Область за рахунок власних коштів (а не медичної субвенції) забезпечить харчування в лікарняних закладах. Збільшені також видатки на придбання інсулінів і забезпечено лікування в обласній лікарні хворих на хронічну ниркову недостатність. Понад кошти, передбачені медичною субвенцією, на медичну галузь додатково спрямують 47 млн грн.

– Ми забезпечуємо в обласних комунальних закладах реабілітацію військових, які повертаються із зони АТО, – говорить Юрій Ткаченко. – Також збільшуємо ресурс на утримання підопічних в інтернатних установах на 18 млн грн, порівняно з минулим роком. Загалом це 94,8 млн грн.

Проект бюджету на 2015 рік в обласній раді розглянуть уже цієї середи. Напередодні о 17.30 в малій сесійній залі Будинку рад його обговорить громадськість.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Обласний бюджет-2015 буде соціально орієнтованим