Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

До річної звітності про сплату єдиного соцвнеску залишилося менше двох тижнів
20 січня 2015, 13:44 Друк

Державна податкова інспекція у м. Черкасах нагадує всім фізичним особам – підприємцям, що, незалежно від обраної системи оподаткування, вони є платниками єдиного соціального внеску "за себе". У зв'язку з цим, підприємці зобов'язані щороку подавати до територіальних органів Державної фіскальної служби звіт з ЄСВ форма №Д5 про виплачений і нарахований дохід за весь рік "за себе". "Кожен підприємець повинен подати вказаний звіт з ЄСВ в будь-якому випадку, не залежно від наявності підприємницької діяльності у звітному році та від наявності найманих працівників. 

Звіт не подається лише у разі, коли підприємець – платник єдиного податку є пенсіонером за віком або інвалідом, які отримують пенсію або соціальну допомогу згідно з законодавством і разом з цим добровільно не бере участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування", - наголосила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Черкасах Олена Ротаєнко. 

Слід пам'ятати, що звіт з ЄСВ за формою №Д5 повинен містити виключно дані про нараховані та сплачені фізичною особою – підприємцем суми ЄСВ "за себе". У звіті не відображаються дані про нараховані утримані та сплачені суми ЄСВ із заробітної плати найманих працівників, а також – з доходу фізичних осіб, які працюють на умовах цивільно-правових договорів. Здавати звіт з ЄСВ (форма №Д5) потрібно протягом 40 календарних днів, після закінчення звітного року в електронному або письмовому вигляді. 

Таким чином, звіт за 2014 рік необхідно подати не пізніше 9 лютого 2015 року. Доходи за періоди, за які не наданий звіт з ЄСВ (форма №Д5), не будуть включені в страховий стаж підприємця, оскільки необхідні дані відображаються в системі персоніфікованого обліку на підставі цього звіту. Крім того, з 1 січня 2015 року запроваджено відповідальність за неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності за єдиним внеском – штраф у розмірі 170 грн. за кожне з названих порушень. Повторний протягом року штраф за такі порушення складатиме 1020 грн.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин До річної звітності про сплату єдиного соцвнеску залишилося менше двох тижнів