Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Мошнах «продавлюють» будівництво нової черги птахофабрики
21 січня 2015, 13:29 Друк

Вже вдруге на засідання Народної ради Черкаського району виносилося питання про будівництво нової черги птахофабрики «Перемога нова» ВАТ «Миронівський хлібопродукт»в с.Мошни. Як повідомляє у Facebook член виконавчого комітету м.Черкаси Анатолій Рекун,  громадськість села не ознайомили з проектом, не роз’яснили про ступінь екологічної небезпеки підприємства. Селяни бачать ризики і не розуміють, чому ситуація «продавлюється». Прогнозовано громада знову виступає проти цього будівництва. 

«Однак інвестор вже розпочав переговори з 60-ма власниками земельних паїв (йде мова про суму 70-100 тис. грн. за пай). Цікаво, якщо 60 осіб буде "за" таке будівництво, а 5,5 тис. мешканців села "проти" - підприємство збудують, чи ні? Районне керівництво виступає за таке будівництво. Що зрозуміло - податки будуть поступати в район та область. А що ж отримає село? Разовий благодійний внесок, ПДФО - забрали, запах отримають це точно», - аналізує Анатолій Рекун. 

В минулому році Народна рада Черкаського району своєю постановою вже підтримала рішення громади с. Мошен, яке зафіксоване протоколом загального зібрання жителів села від 29.11.2014 року в залі Мошнівського будинку культури, про не надання згоди на будівництво виробничих цехів Будищанського підприємства «Перемога нова» ВАТ «Миронівський хлібопродукт» на землях Мошнівської сільської ради за межами села. 

З вимогою не допустити будівництва об’єктів птахофабрики на землях Мошнівської сільської ради поза межами села, Народна рада вже направила листи до Черкаської ОДА, Черкаської РДА та Черкаської районної ради. Цей раз Народна рада дала доручення своїй екологічній комісії залучити інші екологічні організації та глибше вивчити дане питання.

Як відомо, власником «Миронівського хлібопродукту» є соратник Петра Порошенка, мільярдер родом із Катеринополя Юрій Косюк.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Мошнах «продавлюють» будівництво нової черги птахофабрики