Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На фоні західних областей, Черкащина поставилася до мобілізації свідомо
28 січня 2015, 13:01 Друк

Радник Президента Юрій Бірюков назвав "нормальним" виконання планів мобілізації в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Черкаській, Житомирській, Кіровоградській областях. 

Такі дані першого звіту про виконання плану четвертої хвилі мобілізації повідомляє «Українська правда».

В той же час у західних областях ситуація з виконанням мобілізаційних планів протилежна. Згідно з інформацією, 57% оповіщених військовозобов'язаних Івано-Франківської області не прибули на проходження медичної комісії.

Крім того, 37% оповіщених військовозобов'язаних Івано-Франківської області залишили територію України

Також, за даними Юрія Бірюкова, голови сільських рад Тернопільської області відкрито саботують заходи щодо оповіщення, у разі появи в районі представників РВК - інформують жителів своїх та навколишніх сіл.

Водночас глава сільради села Конюхи Козівського району повідомила про те, що напередодні місцеве населення найняло 2 автобуси і виїхало на них на територію Російської Федерації.

"Протягом останніх 30 діб державний кордон у Чернівецькій області перетнуло 17% від загального числа військовозобов'язаних області. З неофіційних джерел відомо, що хостели та мотелі в прикордонній області сусідньої Румунії повністю заповнені тими, хто ухиляються від призову", - повідомив радник президента.

"19% оповіщених військовозобов'язаних Волинської області відмовилися від проходження військової служби за релігійними мотивами, хоча в попередні роки відсоток відмови з таким формулюванням не перевищував 0,7%", - додав він.

Як відомо, у Полтавській області половина військовозобов'язаних, які отримали повістки, не з'явилася у військкомати. Зокрема, не поспішають реагувати на повістки офіцери запасу в Кременчуці.

Хоч Черкащина не до такої міри «забила» на мобілізацію, але і у нас не все так гарно та вчасно, як цього хотілося б. Як нарікає губернатор Юрій Ткаченко, тутешні військовослужбовці запасу часто ігнорують повістки. Натепер мобілізаційні розпорядження вже вручені 74% офіцерів запасу, а також 54% сержантів і солдатів запасу. Багато хто до комісаріатів досі не з’явилися.

«Уся інформація щодо військовослужбовців запасу є в кожному районі,– наголошує Юрій Ткаченко. – Я прошу голів райдержадміністрацій спільно із правоохоронцями негайно вжити заходів».

Водночас зі збором автотранспорту, необхідного для першого етапу четвертої хвилі мобілізації, ситуація краща. Як повідомляють в обласному військкоматі, керівники господарств уже отримали відповідні наряди. Тепер мають доставити справну техніку до комісаріатів. Усього під час четвертої хвилі з області мобілізують понад сто одиниць техніки національної економіки.

«На сьогодні ще не всі керівники районів і господарств розуміють, що йде війна, – зауважує голова Черкаської ОДА. – Для того, щоб це відчути, з’їздіть у зону АТО, як я це роблю регулярно. Зараз мій заступник Віталій Коваль повіз на Схід гуманітарний вантаж. Війна стосується кожного українця, тому безвідповідальність не пройде!»

Нагадаємо, під час четвертої хвилі мобілізації до війська призвуть понад 2 тисячі черкащан. Вона стартувала 20 січня.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На фоні західних областей, Черкащина поставилася до мобілізації свідомо