Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Перший номер всеукраїнського журналу за 2015 рік присвятили Чигирину
29 січня 2015, 14:39 Друк

Свіжий номер журналу «Маршрут №1», що є спеціалізованим додатком до всеукраїнської газети «День», присвячено Чигирину, який називають «точкою перетину багатьох «ліній» українського державотворення», та «містом з багатою історією, яку ми ще сповна не засвоїли». Про це пише Maidanua. На думку авторів, саме в Чигирині сховані «ключі» розуміння ситуації, що нині склалася в Україні.

«Чигирин є наочним прикладом того, як складалася доля України на тих етапах, коли вона потрапляла в «силове поле» Російської імперії і втрачала всі свої культурні ознаки, моментально перетворюючись на «повітове містечко»… – пише головний редактор «Дня» Лариса Івшина у своїй традиційній вступній колонці. – Але в історії Чигирина були часи коли до нього приїздили посли Туреччини, Швеції, Польщі, Австрії, Італії та інших країн і чекали прийому у резиденції Богдана Хмельницького…Якби більше уваги приділялося реконструкції нашої історії, то ці країни, посли яких сиділи і чекали прийому, із більшим розумінням ставилися би до історії України…»

Для глянцю «Маршут №1.Чигирин» творча команда «Дня» підготувала багато цікавого. Як завжди у свіжому випуску – і оригінальна інфографіка, присвячена Чигирину. Також про «свою» Черкащину вам розкажуть футболіст Олександр Ковпак, режисер Сергій Проскурня, голова представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінський, письменник Василь Шкляр…

Про черкащан, які відкривали і відкривають світові нові горизонти, — у матеріалі «Українські «колумби», де йдеться про письменника Віктора Суворова, фізика Володимира Лизогуба, художника Данила Нарбута.

Ну а ще… справжня черкаська кухня. З адресами закладів, де смачно нагодують, і з рецептами для тих, хто захоче самостійно  втілити смаки Черкащини.

 «Треба відчувати цю особисту причетність! Україні потрібна справжня естетична революція з реконструкцією…Одне діло — дистанційно вивчати що-небудь, а інше – відчути емоції від землі, де відбувалися грандіозні для нашої історії події. І немає значення, що в цьому випадку наша історія — це не «Версаль». Треба мати особливий набір «ключів» – смислових, освітніх, раціональних і емоційних, – якими відкриваються усі фортеці», – підсумовує у колонці Лариса Івшина.

Тож отримайте один з таких «ключів», свій стильний путівник Черкащиною  – сучасною і історичною, гастрономічною і літературною.

Запитуйте 28-й «Маршрут№1. Чигирин» вже з 30 січня у кіосках преси або замовляйте на сайті «Дня». Також глянець можна буде придбати в Черкаському художньому музеї, де нині тривають останні дні експонування фотовиставки газети «День».


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Перший номер всеукраїнського журналу за 2015 рік присвятили Чигирину