Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринцям «по поличках» роз’яснили як ефективно розвивати туризм
10 лютого 2015, 12:32 Друк

Стратегічна сесія із формування стратегії розвитку Чигиринщини відбулася 7 лютого у козацькій столиці. Неабиякий інтерес викликав перший блок стратегічної сесії, що стосувався розвитку туристичної галузі. Про це пише ГромЧе.

– На мій погляд, саме цей напрямок дозволить у короткий термін досягти змін, і допоможе нам зберегти історію, культуру, а головне – села, які сьогодні, на жаль, вимирають, – відзначила ініціаторка заходу, голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна.

Зараз громадськість готова організовуватись, аби розвивати цю сферу. На адресу Громадянського руху надходить все більше цікавих пропозицій від громад. І всі вони будуть об’єднані в подієвий календар. Цього року планується провести кілька потужних фестивалів, серед яких і ті, що були успішними минулого року – «Покрова на Чигиринщині», «Дива Святого Миколая».

– Ми вам гарантуємо туристів! І не лише в Чигирині, а й в цікавих чигиринських селах. Однак для цього ви самі маєте активізуватись, адже людям потрібні будуть екскурсії, харчування, обслуговування, ваша гостинність врешті-решт! – звертається до аудиторії Наталія Нетовкіна.

Секрети як у короткий термін перетворити Чигиринщину у справжню туристичну Мекку, чигиринцям розповіла голова громадської організації «Відкрити Україну», кандидат наук, експерт туристичної групи ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Юлія Алєксєєва. На думку експерта, чигиринцям для цього бракує лише знань та стратегічного бачення. І навіть конфлікт на Сході не є перепоною для розвитку туризму.

На думку фахівця, чигиринцям варто поки що зосередитися на внутрішньому туризмі. Тим більше, що це дозволяє вирішувати чимало актуальних проблем – від безробіття та розвитку інфраструктури аж до формування патріотизму та зміцнення сімейних цінностей.

– Я вірю, що 3-5 років цілеспрямованої роботи змінить цей край кардинально! А почати потрібно зі створення чогось дійсно унікального. Того, що привертає увагу, – переконана Юлія Алєксєєва. 

Як приклад експерт наводить всесвітньовідоме місто Дубай, що постало серед пустелі і за рекордний час стало новою столицею світу. Такого ефекту вдалося досягти, оскільки кожен проект, що там реалізовувався, був неповторним, вражав розкішшю або ж і взагалі був першим у світовій історії.

Чигиринцям експерт порадила проаналізувати ресурси та можливості і на базі цього створювати власні «wow-події». Експерт також розкрила чигиринцям інструменти, що дозволять отримати відчутний ефект вже у цьому році. Серед них: створення впізнаваного символу міста та району, проведення спортивних та ділових заходів, закладення майданчика під кемпінг та організація рекламних турів для туристичних агентств.

–  Я вже бачу, що недаремно сюди приїхала, – поділилася враженнями по завершенню сесії Наталка Кравець-Мельничук із села Мельники. – Такий системний, ґрунтовний і у той же час простий підхід – це саме те, чого бракувало для реалізації проектів у селі. Ми вже маємо цікаві напрацювання та ідеї, однак саме тепер є можливість побачити, в якому саме напрямку краще рухатись і на чому потрібно зосередити свою увагу.

Учасники стратегічної сесії також домовились зустрічатися у Чигирині щосуботи аби разом шукати відповіді на питання розвитку району, у тому числі й у плані туризму.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
+5 #4 Юрий 11.02.2015 15:00
Дубай, построен за счёт шейхов, а нам предлагают построить инфраструктуру за счёт простых жителей. Почему,эти специалисты немогут назвать конкретные цифры- среднегодовой показатель посещаемости, сколько турист будет готов или способен потратить. Чтобы не получилось так, что человек построит скажем ресторанчик, а потом вылетит в трубу.
 
 
+10 #3 Міська рада 10.02.2015 18:11
Цитую Кент:
Більшого маразма ще не чув.


Dj Вона взяла стратегію розвитку туризму, що впроваджував Тулуб. От "молодчина", так тримати. Але ж чого зустрічі по суботам?
 
 
-7 #2 Олександр 10.02.2015 14:04
Цікавий захід. Я там був. Дещо корисне можна застосувать у нас.
 
 
+14 #1 Кент 10.02.2015 13:30
Більшого маразма ще не чув.
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринцям «по поличках» роз’яснили як ефективно розвивати туризм