Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Українцям запропонують відшукати сенс життя… на Чигиринщині
17 лютого 2015, 17:05 Друк

Стратегічна сесія із розвитку району відбулася у суботу, 14 лютого, у Чигирині. Під час заходу громадськість разом із експертами обговорили шляхи розвитку туризму на Чигиринщині. Про це інформує ГромЧе. Конкретний план, під який створюватимуться програми та проекти, громадськості представила голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна. 

– Разом з ініціативною групою ми прописали основні цілі та мету нашої роботи. А також визначили інструменти, за допомогою яких будемо досягати бажаного, – констатувала громадська діячка. – На сьогодні наша мета – залучити до району сто тисяч туристів за рік, кожен з яких має витратити тут щонайменше 20 доларів. Я переконана, нам це вдасться, адже ми вже на шляху до створення якісного туристичного продукту.

Зі слів Наталії Нетовкіної, Чигиринщину позиціонуватимуть в Україні та світі як місце, де віднаходять зміст життя, цілісність та гармонію. На думку голови громадської організації «Відкрити Україну», кандидата наук, експерта туристичної групи ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Юлії Алєксєєвої, ця ідея повністю характеризує Чигиринщину і водночас є ключиком до багатьох сердець.

– Я дуже багато місцин бачила у світі, однак такої тиші і такого повітря немає навіть в швейцарських Альпах. Саме тут ми можемо допомогти людям зрозуміти хто вони є. Адже на Чигиринщині наше коріння, духовність, – переконана Юлія Алєксєєва.

Зі слів експерта, серед українців, котрі досягли успіху, тема пошуку сенсу життя чи не найактуальніша. 

– Вони мандрують до Тибету, духовних центрів світу, однак навіть там не знаходять відповідей на питання. Місцем сили для українців дійсно може стати Чигиринщина. Тут можемо дати людям можливість побути наодинці із собою, послухати історію, подивилася на хороших людей, скуштувати смачну екологічно-чисту їжу. І не варто думати, що це неможливо. Це просто потрібно зробити, – вважає експерт. 

Аби втілити ці плани в життя, фахівці напрацювали кілька рішень. 

– І найперше з них – це програма Києво-Могилянської бізнес школи. Вже у квітні сюди приїдуть 25 президентів компаній. Вони допоможуть нам сформувати цікаві проекти, які матимуть на меті розвиток Чигиринщини, – відзначила Наталія Нетовкіна. – Для них це буде цікавий експеримент, а для нас – реальна можливість залучити інвесторів.

Ще одним етапом розвитку туризму на Чигиринщині має стати відновлення інфраструктури, зокрема водного та залізничного сполучення. Ці питання ініціативна група має намір піднімати на найвищому – міністерському рівні.  

Одним із аспектів розвитку туристичної галузі в районі експерти називають також «зелений» туризм. У цьому плані долучитися до масштабного проекту зможе кожен чигиринець, котрий доведе, що може та вміє приймати гостей на гідному рівні.

– На «зелений» туризм сьогодні є попит і це цікаво людям. Особливо тим, хто мешкає у великих містах, – підтверджує керівник туроператора «Намі» Наталя Корнілова. – Тим паче, що кримський напрямок нині для нас втрачено, а закордонні тури, у зв’язку із ситуацією на валютному ринку, не для кожного по-кишені. 

За словами пані Наталі, туристи готові їхати на такий відпочинок навіть організованими групами, однак в області практично немає садиб, котрі б пропонували гідні умови…

На думку Наталії Нетовкіної, нині у чигиринців є реальний шанс кардинально змінити ситуацію в районі і не скористатися ним – просто злочин.

– Загальна депресія, у стані якої ніхто нічого не буде робити, не принесе нам жодних результатів окрім втрат, – переконана громадська діячка. – Саме тому потрібно працювати на розвиток власного краю. І туризм – це саме та потужна галузь, яка зможе дати роботу нашим людям. Сьогодні маємо максимально активізуватися аби разом втілити в життя цей цікавий і незвичайний проект.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Українцям запропонують відшукати сенс життя… на Чигиринщині