Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Екологи вимагають припинити дерибан земель на Черкащині
18 лютого 2015, 16:44 Друк

Екологи звернулися до обласних адміністрацій та обласних рад з проханням не погоджувати надання в користування природніх лісових масивів під мисливські угіддя до визначення їх природної цінності. Про це інформує Соцпортал.

Екологи звернулися в тому числі і до Черкаської ОДА та обласної ради за участі яких нещодавно відбувся дерибан ласого шматка лісових угідь у майже 9 тис. га. Коли у приватні руки на 49 років Черкаською обласною радою було передано урочище “Камяна Дубина”.

Згідно “Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року”, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року за № 385 , площа територій об’єктів природно-заповідного фонду повинна складати на 01.01.2017 11% , а на 01.01.2021 аж 15% від загальної площі України.

Згідно Закону України “Про природно-заповідний фонд” мисливство заборонене в заповідних урочищах, національних та регіональних ландшафтних парках, природних та біосферних заповідниках. А на території заказників “обмежується або забороняється мисливство та діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник”.

“Відповідно створення нових об’єктів природно-заповідного фонду призводить до конфлікту з мисливськими господарствами – каже заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк — Перед наданням в користування мисливських угідь варто проводити попереднє обстеження природної цінності території та враховувати чи не є ця території перспективною або зарезервованою для заповідання. Для цих заходів можна залучати представників громадських природоохоронних організацій та представників науково-освітніх та науково-дослідних установ. Інакше це ускладнює реалізацію положень “Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року”.

“Наприклад, в Черкаській області місцева влада надала для ведення мисливського господарства місцевим багатіям на 49 років майже 9000 га цінних лісів урочища “Камяна Дубина”, а в Волинській області готовий проект рішення обласної ради, згідно якого на 25 років надаються в користування аж 19 000 га, серед яких унікальні природні комплекси долини річки Стохід» — наводить конкретні приклади активіст дружини природи м.Києва Тєстов Петро – “Ми також направили звернення в контролюючи органи, з проханням перевірити правомірність надання в користування цих територій”.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Екологи вимагають припинити дерибан земель на Черкащині