Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Нетовкіна у столиці розповіла як «реанімуватимуть» Чигиринський район
03 березня 2015, 19:20 Друк

На Чигиринщині стартує масштабний проект з відродження регіону за участі провідних освітніх закладів, діячів культури, громадських активістів та науковців. Про це 2 березня під час прес-конференції в УНІАН  повідомили учасники ініціативної групи, яка включає представників громадських рухів, діячів культури і бізнесу. Про це пише ГромЧе.

– Чигиринщина – наша духовна Батьківщина, колиска українського духу. Кожен куточок тут дихає енергетикою козацтва… Однак разом з тим, це і вкрай депресивний регіон. За останнє десятиліття населення Чигиринщини скоротилося на 20 відсотків, а товари, що тут виробляються – це всього лише три сотих відсотка в загальнообласній статистиці, – зазначила ініціатор проекту, голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна. – Якщо так триватиме і далі, то за декілька десятиліть батьківщина Богдана Хмельницького зникне з лиця землі.

Завадити цьому має проект «реанімації» району. Його опорними пунктами має стати розвиток туризму та освітньої галузі, збереження об’єктів історичної спадщини.

– Ми починаємо діяти в напрямках, завдяки яким у районі будуть створені робочі місця, відбудеться поштовх у розвитку інфраструктури. Причому, нас цікавлять і ті ніші, що досі не були зайняті ніким. Як-от екологічне землеробство чи велотуризм, – відзначила Наталія Нетовкіна.

До проекту вже долучилися кращі навчальні заклади України, зокрема – Києво-Могилянська бізнес-школа. Декан закладу Олександр Саврук не сумнівається в успішності задуманого, адже над розвитком регіону від початку працюватимуть кращі фахівці та потенційні інвестори.

– Наша роль у цьому дуже проста – це каталізація навчання, передача досвіду. І, звісно, наші учасники, які можуть бути потенційними інвесторами, – відзначає Олександр Саврук.

Вже у квітні до Чигирина прибудуть 20 президентів компаній, які є учасниками освітньої програми Києво-Могилянської бізнес-школи. Перед ними буде поставлено завдання – напрацювати конкретні ідеї, для відродження регіону.

– Переконаний, що байдужими вони звідти точно не поїдуть. Ми  раніше виїжджали на місця, спілкувалися, обмінювались ідеями і дуже часто це викликало в учасників бажання інвестувати в територію, де є цей природний драйв. І Чигиринщина – якраз той випадок, – вважає декан Києво-Могилянської бізнес-школи.

На думку, члена Експертної Ради при комітеті ВРУ з питань молодіжної політики, спорту та туризму, викладача Школи Власників Бізнесу Юлії Алєксєєвої, потенційним інвесторам варто зосередити увагу на туристичній галузі, де Чигиринщина має шалений потенціал.

– Наша місія – відкрити українцям Чигирин як місце, де люди знаходять сенс життя, цілісність і гармонію. Де, як не в першій козацькій столиці, українці можуть дізнатися хто вони є насправді, якими є їх цінності та ідеали? – переконана експерт. – Насправді більшість туристичних центрів світу можуть лише мріяти про той потенціал, який є в Чигиринщини. І сьогодні цей район нагадує Помпеї – скраб, з якого потрібно струсити пил.

Аби досягти бажаного, Чигиринщину популяризуватимуть як ідеальне місце для сімейних мандрівок на вихідні. Окрім цього, потужним напрямком має стати і подієвий туризм.

– Ми віримо, що як тільки вирішимо транспортні проблеми, район стане місцем паломництва українців для відпочинку та оздоровлення, – відзначає Юлія Алєксєєва.

Задля цього в районі вже у цьому році відкриватимуть дитячі літні табори, влаштовуватимуть популярні нині автопробіги. А ще – залучати велотуристів!

– Саме на велотуризм ми сьогодні робимо велику ставку. І тому перший наш проект – це облаштування велосипедних маршрутів. Знаки, зупинки, туалети, карти – все це ще потрібно зробити. Однак результат не забариться! Адже таким чином лише у цьому році можна буде залучити більше 30 тисяч велотуристів, – переконана експерт з туризму.

Під час прес-конференції ініціатори проекту також розрили шляхи, якими планують залучати кошти на реалізацію ідей та планів. Чималі надії покладають на гранти міжнародних організацій та донорів, а також на підтримку зацікавлених інвесторів та меценатів.

– Ми створили Фонд розвитку Чигиринщини, до якого залучатимемо кошти усіх небайдужих. Також розробили декілька заходів, котрі сприятимуть залученню коштів для розвитку зокрема туристичного напрямку, – відзначила Наталія Нетовкіна. – Одним із таких стане День Чигирина у Києві, що запланований вже на 7 квітня.

Незвичайним способом ініціатори проекту будуть залучати і потрібні кадри.

– Ми оголошуємо відритий конкурс серед переселенців – для всіх, хто бажає зупинитися в центрі української Швейцарії. Кожен може відправити нам мотиваційні листи на електронну пошту і ми обов’язково їх розглянемо. Нас у першу чергу цікавлять люди, що мають стосунок до індустрії туризму. Гіди, водії, історики, аніматори… Ми ж зі свого боку пропонуємо допомогу у плані житла  та облаштування, – повідомила Юлія Алєксєєва.

Реалізувати «реанімаційний» проект організатори мають намір за три роки. А усі відпрацьовані в регіоні інструменти буде систематизовано, описано і надалі масштабовано для інших міст та районів.

– Модель відродження депресивного регіону по-суті являє собою стратегію консолідації навколо цікавих проектів найактивніших сил громади. Наш інструментарій – це публічно-приватне підприємство, нові кластери, екосистеми, – відзначила наостанок Наталія Нетовкіна. – Ми повинні забути про негативний імідж депресивного району. Сьогодні всім важко, але ні криза ні війна не повинні нас зупинити в бажанні підняти Чигиринщину.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Нетовкіна у столиці розповіла як «реанімуватимуть» Чигиринський район