Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Серед помічників черкаських нардепів – бізнесмени, чиновники, АТОвці та одіозні корупціонери
06 березня 2015, 11:19 Друк

У народного депутата Геннадія Бобова – 21 помічник-консультант, у Владислава Голуба – 20, а в Антона Яценка – лише 6. Кого та за якими критеріями взяли собі в помічники черкаські парламентарі-мажоритарники від Черкащини, з'ясовував кореспондент vikka.ua.

Нещодавно сайт Верховної Ради оприлюднив інформацію про всіх помічників-консультантів народних депутатів. Наше видання зацікавили помічники саме парламентарів-мажоритарників, обраних на округах Черкаської області. Серед таких консультантів, наприклад, секретар міської ради Олександр Радуцький, а також черкаські бізнесмени, журналісти та інші невипадкові люди.

Згідно із законодавством, народний депутат може мати до 31 помічника-консультанта. Вони працюють за строковим договором, сумісництвом або на громадських засадах. Помічником-консультантом парламентаря має право бути лише громадянин України, який має середню спеціальну або вищу освіту та вільно володіє державною мовою.

На 4-х помічників-консультантів нардепів поширюється Закон "Про державну службу в Україні". Їм може бути присвоєно до 7-го рангу четвертої категорії посад. Ці особи закріплюються за Апаратом Верховної Ради або виконавчих апаратів органів місцевого самоврядування.

У межах фонду, передбаченого кошторисом Ради, депутат самостійно визначає кількість помічників, які працюють за строковим договором, сумісництвом та на громадських засадах. При цьому законодавство не передбачає конкурсних чи кваліфікаційних механізмів підбору помічників-консультантів, а залежить лише від волі парламентаря.

Тож зупинимося детальніше на помічниках-консультантах народних депутатів-мажоритарників від Черкащини. Практично в усіх серед помічників присутні юристи, прес-секретарі та довірені особи на округах для роботи з громадянами.

Радуцький, Калашник, Доманський – помічники Голуба

У парламентаря від "Блоку Петра Порошенка" Владислава Голуба аж 20 помічників-консультантів. На державній службі перебувають Микола Калашник, керівник громадської приймальні Інна Ключка та Андрій Коробка.

Водночас серед тих помічників, які працюють на депутата на громадських засадах, є секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький, відомий черкаський забудовник, екс-депутат міськради Ігор Калашник, директор ПП Торгівельний дім "Доманський", екс-"регіонал" Володимир Доманський, колишній голова міськвиборчкому, екс-"регіонал" Микола Бунякін, черкаська журналістка Ірина Гришко.

А ще: Юлія Алізаде, Костянтин Бондар, В'ячеслав Боядін, Христина Войт, Руслан Гура, Віктор Калініченко, Сергій Коробка, Анна Левчук, Олександр Лісовий, Станіслав Сафонов, Євген Синельников і Марина Ширай.

"Мої помічники – це працівники виборчого штабу, – пояснює кореспонденту vikka.ua Голуб. – Зараз вони займаються організаційною роботою та співпрацею зі ЗМІ. Це у більшості своїй команда юристів. Останні допомагають мені з роботою в Комітеті Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя".

Окремо він розповів про те, що роблять у його команді черкаські посадовці.

"Олександр Радуцький відповідає за мої зв’язки з місцевим самоврядуванням, Ігор Калашник був моєю довіреною особою під час виборів і нині займається загальними питаннями щодо координації моєї роботи на окрузі", – пояснив нардеп.

Водночас сам Радуцький, розповідаючи про свою роботу помічником-консультантом у нардепа Голуба, був категоричніший: "Ми вибирали народних депутатів, щоб вони нам допомагали".

"Нині розробляємо Програму соціально-економічного розвитку, щоб її затвердити разом із бюджетом розвитку. І є загальноміські питання, такі як, скажімо, придбання тролейбусів, у вирішенні яких можуть допомогти народні депутати. По Черкасах обрано три нардепи. До всіх трьох звертатимемося з проханням надати субвенцію на їхнє придбання", – повідомив він.

"До Голуба зараз безпосередньо звертаємося щодо можливості встановлення або зниження комунальних тарифів по Черкасах, зокрема за рахунок того, щоб Черкаську ТЕЦ із державної власності повернути у власність міста. І без втручання нардепа нам дуже важко буде це зробити", – пояснив секретар міськради.

Радуцький уточнив, що у цьому питанні депутати можуть допомогти, ініціювавши відповідні зміни до закону.

Він також додав, що на рівні міської влади "постійно йде контакт, розмова, як можуть народні депутати вплинути на розвиток Черкас, і допомогти цьому".

Яценко офіційно має найменше помічників серед черкаських колег

В екс-"регіонала" Антона Яценка, якщо вірити сайту Ради, загалом 6 помічників-консультантів. Зокрема, на державній службі працюють Лариса Лосюк, Анатолій Михайлов та Олена Морозова. За трудовим договором на постійній основі: Леся Онищак й Ірина Отюська, по договору за сумісництвом: Вероніка Боднарук.

"У мене є помічники, які працюють на окрузі в громадських приймальнях. В Умані – 3, у Христинівці – 1 і в Монастирищі – 1", – розповів кореспонленту vikka.ua Яценко.

"У Києві більшість помічників – юристи, які можуть писати закони, готувати звернення чи допомагати, наприклад, селянам отримати земельні паї. В окрузі – половина юристів, а решта – люди, які працюють на професійній основі у певних господарських сферах", – зазначив він.

Нардеп не виключає, що найме в майбутньому ще кількох консультантів.

"Європейська й особливо американська практика показують, що має бути дуже багато помічників, бо працює цілий апарат на депутата чи конгресмена, або ж сенатора. А в нас у країні залишився трохи комуністичний підхід, що депутат мусить лише прийти проголосувати і піти додому", – вважає Яценко.

"А насправді в нардепа є і законотворча робота, і запити, і парламентський контроль, а якщо мажоритарник, то і вирішення питань громадян на окрузі. Наприклад, коли я допомагав вирішувати питання з водою в Умані, Монастирищі й Христинівці, то запрошував тоді різних місцевих експертів для консультацій із водних питань. На мою думку, треба посилювати можливості депутата для залучення різного роду фахівців", – сказав він.

Парламентар зізнався, що підбирав консультантів за професійними якостями.

"Спочатку з ними проходить співбесіда, потім, якщо людина підходить, на перший погляд, то виходить працювати, а далі вже дивимось за роботою. У мене текучості помічників майже немає, тобто ті працюють, хто й працював", – заявив депутат.

"На мою думку, не треба на роботу брати людей за критерієм "хороший парень – профессия". Треба брати виключно фахівців і порядних людей. Порядність, звичайно, тобто людяність, добре ставлення до людей", – перелічив бажані якості своїх помічників Яценко.

Рудика консультує заступник комбата "Луганськ-1"

Нардепу-"свободівцю" Сергію Рудику надають допомогу в роботі, а також консультують 13 помічників. Із них на держслужбі перебуває Мирослав Трещов та Олена Хохба, за строковим трудовим договором на постійній основі: Ігор Сабадаха.

Решта – на громадських засадах: Олександр Беззубий, Микола Гармаш, Максим Запаскін, Євген Кокозій, Ігор Магліч, Дмитро Мельничук, Олександр Пилюхно, Василь Стадник, Валентин Ткалич й Олександр Трофімов.

"Як правило, це люди, які брали в той чи інший спосіб участь у моїй виборчій кампанії, допомагали мені, – каже Рудик кореспонденту vikka.ua. – Вони мають бути професіоналами, оскільки я працюю в бюджетному комітеті. Наприклад, Мирослав Трещов – давно в цій системі працює, 7 років був начальником профільного управління Дніпропетровської обладміністрації".

За словами депутата, деякі його помічники відповідають за бюджетний комітет, інші – за якусь територію на окрузі, ще одні – люди, які спеціалізуються у певній потрібній для парламентаря тематиці.

"Наприклад, Микола Гармаш. Ще у 2012 році, коли я балотувався, він був керівником окружної виборчої комісії, а потім керівником мого виборчого штабу. Під час цієї виборчої кампанії він уже керував повністю виборчим штабом "Свободи", а потім приїхав до мене й допоміг захистити результати виборів", – розповів політик.

Рудик також детальніше зупинився на ще одному своєму помічникові Валентинові Ткаличу – заступнику командира добровольчого батальйону "Луганськ-1".

"Він балотувався сам, але провели соціологічне дослідження на окрузі, і виявилося, що для перемоги демократичних сил треба об’єднатися навколо найбільш рейтингового кандидата, яким був я. У результаті він публічно оголосив про зняття своєї кандидатури на мою користь. Тепер же він веде питання, пов’язані з комбатською діяльністю й АТО", – пояснив нардеп.

Крім того, він повідомив, що в подальшому ще планує добрати помічників для роботи в окрузі.

У Ничипоренка в помічниках – жінка-генерал митної служби

У колишнього "регіонала" Валентина Ничипоренка – 16 помічників-консультантів. За рахунок держбюджету на нього працює Валентин Балабак, Сергій Батура, Олег Браташов та Ірина Ляденко.

На громадських засадах: Олена Бекман, Андрій Богацький, Світлана Волошенюк, Дмитро Волощенко, Анна Лукашкова, Наталія Мясникович, Раїса Некреча, Іван Піляк, Вадим Романов, Альона Стельникович, Альона Топчій і Сергій Федченко.

"Більшість моїх помічників закріплена за округом. Є помічники, які працюють юристами, а ті, що на громадських засадах – конкретно працюють на окрузі, отримують і записують від людей проблемні питання, на підставі чого я потім подаю законопроекти", – розповів нашому виданню Ничипоренко.

За його словами, у людей, які до нього звертаються, виникає дуже багато різних питань, фіксувати й вирішувати які йому якраз допомагають помічники.

"До речі, сьогодні звернувся підприємець із мого округу, в якого якісь там проблеми. Скаржиться на чинну владу", – навів приклад депутат.

У Ничипоренка на державних засадах працюють митники і юристи.

"Ті, що держслужбовці, то серед них переважно юристи і митники. Один із моїх помічників – фахівець у питаннях митної служби. Людину цю дуже давно знаю, вона має великий досвід у вказаній сфері. Це жінка, генерал митної служби", – зізнався парламентар.

"Інші – жителі на місцях. У кожному з шести районних центрів округу є приймальня, в яких і працюють мої помічники. Це місцеві жителі", – додав він.

Зубика консультує фігурант мільярдних махінацій із паливом

У колишнього нардепа від Партії регіонів Володимира Зубика – 9 помічників-консультантів. При цьому за строковим трудовим договором на постійній основі працюють Василь Воропай, Світлана Дудник і Павло Зварич.

Водночас на громадських засадах: Назар Городецький, Валерій Кулаков, Андрій Магдич, Дмитро Спітковський, Світлана Трофімова, Сергій Фесенко.

"Не озброєним оком" можна помітити у списку помічників Зубика скандальну персону Назара Городецького. Кілька років тому він був фігурантом журналістських розслідувань щодо грандіозної оборудки з імпорту нафтопродуктів так званою компанією "Лівела".

Як з'ясували в 2011 році українські ЗМІ, саме Городецький був тією ланкою, яка з’єднує між собою тіньову "Тайстру", публічний "Інтергал" та нардепа Зубика. Оскільки на той час Городецький одночасно був директором компанії "Інтергал-Буд", юристом "Лівели", помічником Зубика (як і донині – vikka.ua.), а в минулому – директором "Тайстри".

Крім того, помічником нардепа є і позафракційна депутатка обласної ради Світлана Трофімова. У 2009 році вона увійшла в десятку найвпливовіших жінок Черкащини, за версією "Газети по-українськи".

"Я стала помічником-консультантом народного депутата Зубика В. В. нещодавно. Мій округ в місті Черкаси, його округ теж охоплює півміста. Під час зустрічі в облраді ми поспілкувалися і вирішили, що буде доцільно спільно працювати над низкою питань, актуальних для міста й області. У нас є спільні точки перетину. Одним з прикладів може бути допомога дитячим медичним закладам", – зазначила в коментарі нашому виданню Трофімова.

"Зараз занадто багато уваги приділяють належності до політичних партій, а, на мою думку, варто дивитись на вчинки людей, на їх конкретну діяльність. Тобто головне – це конкретні вчинки", – наголосила депутат облради.

Надавати телефоном будь-яку інформацію чи коментарі нашому виданню Зубик відмовився.

Бобов – рекордсмен за кількістю помічників серед колег-черкащан

Ще один екс-"регіонал" Геннадій Бобов найняв собі аж 21 помічника-консультанта. При цьому на державній службі перебуває лише Юлія Одинець, решта ж допомагають нардепу на громадських засадах.

А саме: Ірина Байда, Андрій Болдирєв, Ігор Грушевський, Олег Дідичук, Світлана Дорошенко, Олег Ігамбердиєв, Юрій Ільченко, Андрій Колпаков, Ігор Некрутенко, Юрій Одинець, Сергій Панченко, Юрій Плосконос, Сергій Польовий, Олег Притуленко, Інна Сагало, Володимир Самко, Ігор Самотой, Іван Сиченко, Віктор Спасібожко й Анатолій Черкасов.

Один із помічників нардепа, а також за сумісництвом його прес-секретар Ірина Байда розповіла vikka.ua, що в її обов’язки входить координація роботи в окрузі парламентаря. Вона також відповідає за зв’язки з громадськістю депутата.

Водночас зв'язати нас із самим Бобовим для отримання коментаря вона відмовилася.

Серед помічників Петренка – полонений бойовиків "ЛНР"

Черкаський нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Олег Петренко має 9 помічників-консультантів. На держслужбі в нього працюють Віталій Косяк та Мирон Лукасевич, за трудовим договором на постійній основі – Олеся Зінов'єва.

Натомість на громадських засадах депутата консультують Денис Давиденко, Олена Делікатна, Тарас Коломієць, Ігор Луценко, Даниїл Майоров і Валерій Макєєв.

Один із помічників Петренка – черкаський юрист, член виконавчого комітету Черкаської міської ради Валерій Макєєв. Будучи волонтером, восени він потрапив у полон до бойовиків терористичної організації "ЛНР", де пробув понад 100 днів. Петренко особисто виїжджав у зону АТО забирати Макєєва, коли того терористи відпускали з полону.

"А після цього вже разом із Валерою забирали з полону хлопця зі Сміли, – додає Петренко. – Валерій Макєєв є моїм помічником, а я – його у питаннях визволення наших полонених".

"Частина моїх помічників – це та команда, яка допомагала мені під час виборчих перегонів. Зокрема, це Тарас Коломієць, – коментує Олег Петренко. – Варто зазначити, що частина помічників досі проходить процедуру офіційного отримання такого статусу у ВР".

Крім того, додає нардеп, серед його помічників – фахові юристи, які допомагають йому в Києві.

"Серед таких – Олеся Зінов'єва, Денис Давиденко, які допомагає мені в законотворчій діяльності, під час роботи в Комітеті сім'ї, молоді, спорту та туризму. Також по роботі в комітеті допомагає Мирон Лукасевич. Він тривалий час працював у сфері туризму", – розповів нардеп.

У команді Олега Петренка також є люди, що опікуються громадською приймальнею та інформують його про проблеми округу. Зокрема, в громадській приймальні працюють Олена Делікатна та юрист Ігор Луценко.

Серед його помічників також Данило Майоров – відомий у Черкасах активіст. Не так давно Майоров очолив обласну організацію "Цивільний корпус "Азов" Черкащина". До його повноважень належить як збір допомоги "азовцям"-черкащанам на передову, так і проведення військово-патріотичних вишколів для молоді.

 Обов'язки і права помічників депутатів, згідно з законом

Відповідно до Постанови Верховної Ради "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", до прав помічника-консультанта нардепа належить доступ до приміщень ВРУ, центральних та місцевих органів влади, перебування на засіданнях парламенту і його комітетів, засіданнях місцевих органів влади, одержання за дорученням нардепа документів, оголошення підготовлених депутатом письмових звернень і заяв.

Помічник-консультант має право на безкоштовне користування інформаційними базами  даних, телекомунікаційними мережами Верховної Ради та органів місцевого самоврядування.

До ключових обов’язків помічника-консультанта входить виконання доручень народного депутата щодо взаємовідносин із виборцями, органами влади та ЗМІ, допомога в проведенні прийомів громадян, звітів та зустрічей із виборцями.

Помічник-консультант працює з поштою депутата, узагальнює звернення громадян, забезпечує ведення та збереження документації, вносить пропозиції щодо вирішення потреб та запитів виборців, надає парламентарю організаційно-технічну допомогу.

На осіб, які прикріплені до Апарату Верховної Ради, поширюється дія Правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників Апарату ВРУ.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Серед помічників черкаських нардепів – бізнесмени, чиновники, АТОвці та одіозні корупціонери