Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Національний природний парк «Холодний Яр» щороку фінансуватимуть на 4 мільйони гривень
16 березня 2015, 12:43 Друк

12 березня в Орхуському центрі при Мінприроди відбулася відкрита зустріч з питання створення національного природного парку “Холодний Яр” на Черкащині. Про це vikka.ua повідомили у прес-службі департаменту заповідної зони.

Національний природний парк “Холодний Яр” планують створити на площі понад 8,5 тисяч гектарів, серед них – з вилученням та наданням у постійне користування парку 3 тисяч га в межах Чигиринського та Кам’янського районів. Це дозволить забезпечити робочими місцями близько 50 осіб.

Діяльність парку буде здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету. За попередніми розрахунками на його утримання витрачатимуть близько 4 мільйонів гривень щороку. Окремі заходи будуть здійснюватися за рахунок коштів цільових державних та міжнародних фондів. Все це дозволить отримати додаткові надходження до місцевих бюджетів, розвивати туристичний бізнес на прилеглих територіях.

За словами спеціаліста департаменту заповідної справи Мінприроди Анастасії Драпалюк, основними напрямами діяльності національного природного парку “Холодний Яр” буде збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів, створення умов для організованого туризму і відпочинку, проведення наукових досліджень та еколого-освітньої роботи.

У зустрічі взяли участь близько 40 представників різних органів влади та самоврядування, наукових та громадських організацій, зокрема представники Черкаської облдержадміністрації та місцевих жителів.

Однак, місцеві висловили недовіру тому, що створення національного природного парку “Холодний Яр” змінить на краще життя односельчан.

За результатами зустрічі вирішили продовжити роботу над створенням нацпарку з урахуванням думки громадськості. Також запропоновано Черкаській облдержадміністрації зарахувати до складу робочої групи із створення парку голів сільських рад, території яких межують з територією парку.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Національний природний парк «Холодний Яр» щороку фінансуватимуть на 4 мільйони гривень