Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Школярі узялися створювати козацьку карту Черкащини
20 березня 2015, 12:12 Друк

Пройти кожну стежину рідного краю та намалювати козацьку карту Черкащини взялися учасники проекту «Науково-екскурсійна картографія історії козацтва Черкаського краю». Про інформує прес-служба Черкаського національного  університету ім. Б. Хмельницького .

Під керівництвом ініціатора проекту, доцента кафедри туризму Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олени Костюкової студенти, які навчаються на екскурсоводів, та школярі козацького ліцейного класу Черкаської школи №6 проводитимуть дослідження та розроблятимуть картосхеми історії козацтва.

Робота ця розпочалася із засідання «круглого столу» в Черкаському національному університеті. До обговорення долучилися завідуюча Черкаським міським методичним кабінетом установ освіти Інна Косенкова, директор школи №6 Ірина Кравченко, фахівці Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, методичних служб.

«У нашій історії багато «білих плям». Видатні історичні постаті чекають своїх дослідників. Ви зараз розпочнете цю роботу, а коли виростете, я сподіваюся, продовжите. Це дуже важлива місія, особливо у нинішній час», – сказав учасникам виконувач обов’язків ректора Олександр Черевко.

«Проект «Екскурсійної картографії» створено на основі «Програми з історії для 8 класу, –  розповіла його розробник та координатор Олена Костюкова. – Акцент зроблено на регіональній та місцевій історії. Вивчаючи історію, школярі будуть досліджувати рідну місцевість. Вони вивчатимуть конкретні події свого краю і порівнюватимуть їх із подіями, що відбувалися на той час в Україні. Це стимулюватиме пізнавальну діяльність учнів».

Програма розрахована на три навчальні роки. Теми досліджень – Черкаси як козацька столиця, національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького та гайдамацький рух на Черкащині.

У результаті спільної роботи трьох поколінь дослідників – викладачів, студентів та школярів – мають з’явитися ілюстровані та анотовані картосхеми історії козацтва Черкащини.

Вони стануть складовою екскурсійної методики навчання, яку планується запровадити в майбутньому козацькому ліцеї. «Методика ця не нова для України, вона була популярною у XVIII столітті, розквіту досягла в 20-х роках XIX століття. Зараз саме час її відродити і використати для військово-патріотичного виховання молоді», – зазначила Олена Костюкова. В її планах – запровадження такої методики у шкільну програму.

Учасники «круглого столу» переглянули презентації студентів університету про Черкащину, про її топоніми і визначні місця та обмінялися думками про подальшу роботу.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Школярі узялися створювати козацьку карту Черкащини