Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Релігійні громади Черкас в шоці від рішення оподатковувати церкви
23 березня 2015, 14:44 Друк

19 березня у прес-центрі обласної державної адміністрації зібралися керівники всіх релігійних громад Черкас, аби обговорити рішення міської ради про оподаткування майна церков різних конфесій і деномінацій, що набуло чинності цього року. Відповідно до нього всі так звані нежитлові будівлі громад, незалежно від призначення та розташування, підлягають щорічному оподаткуванню в 1 % від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м.

Святі отці висловили нерозуміння, чому таке рішення було ухвалено в стислі терміни й без будь-якого обговорення. Проте, як зазначив член виконавчого комітету Черкаської міської ради Валерій Макеєв, введення нових податків має відбуватися не раніше, як за 6 місяців після оголошення та широкого обговорення. До того ж 1 % – це найвища ставка податку, а закон дає право керівництву на місцях диференціювати її за власним розсудом.

Утім посадовець вважає цей податок взагалі недоцільним і виступає за звільнення релігійних організацій від оподаткування.

– Я вбачаю в цьому порушення прав громадян і буду подавати до міської ради законопроект про скасування зазначеного рішення, – каже Валерій Макеєв.

За словами Митрополита Черкаського і Чигиринського Української православної церкви Київського патріархату Іоанна, храми будували не за кошти міського бюджету, а за пожертви людей Богові. 

– Своїм законом депутати фактично підсікають і вирубують на кореню оцей неприбутковий сектор життя суспільства. Я не бачу в цьому нічого розумного, – наголосив Владика. 

– Я вважаю, що те, чим володіють церкви, на сьогодні вже оподатковано, бо зі всіх пожертв прихожани вже сплатили в казну держави, – додав заступник голови обласного об’єднання церков євангельських християн баптистів Черкащини Валерій Беляев

Тому спільним голосуванням очільники церков вирішили звернутися до депутатів міськради із закликом переглянути своє рішення, а в подальшому більше прислухатися до представників духовенства, проводячи з ними постійний діалог. Добре, якби і при обласній, і при міській владі існувала рада церков як дорадчий орган, і відбувалися постійні зустрічі з черкаським керівництвом.

За те, щоб звільнити релігійні громади від оподаткування, виступає і обласна державна адміністрація, чию позицію озвучив в. о. начальника управління культури ОДА Микола Суховий.

– З нашого боку, ми будемо максимально сприяти вирішенню цього питання, адже розуміємо важливість впливу релігії на збереження спокою у суспільстві. Юрій Олегович повністю підтримує ці ініціативи, – зазначив він.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
#3 іван м 25.03.2015 22:23
Дуже правильне і державницьке рішення треба широко застосовувати, і не дослохатись до таких заступників, ці установи за період своєї діяльності, економічно зміцніли,і тепер треба долучатись сплачувати відповідний налог,і допомагати місцевим громадам, своім прихожанам
 
 
#2 СЕЛЯНИН 24.03.2015 10:36
ДАВНО ШКОЛА ОТДЕЛЕНА ОТ ЦЕРКВИ А ЦЕРКОВЬ ОТ ГОСУДАРСТВА ПОЭТОМУ ПЛАТИТЕ КАК ВСЕ
 
 
#1 Молодь 24.03.2015 10:33
Вважаю це правильний крок з боку міських депутатів ! Всі ми прекрасно розумієм що собою являє інститут "церкви" , і яка це не прибуткова організація. :lol: Чому військовbv збjром облакадають всі доходи простих людей , а церква не може заплатити жалкий відсоток за квадратуру ! Ви скажете церква допомагає учасникам Антитерорестичної операції , так це правда , але за рахунок кого ??? звісно ж пожертв людей , тобто люди самі допомагають , церква як посередник , оскільки ЦЕ Ж НЕ ПРИБУТКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ! ))))))))) Тому рішення оскаржень не підлягає!!! пора попів трохи потрусити !!!
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Релігійні громади Черкас в шоці від рішення оподатковувати церкви