Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринщина у туризмі займе нішу «української Швейцарії»
23 березня 2015, 18:52 Друк

Проект розвитку туризму на Чигиринщині став однією із тем обговорення на факультеті готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв. Про суть та заходи проекту у ході майстер-класу «Туризм в Україні» студентам розповіла член Експертної Ради при комітеті ВРУ з питань молодіжної політики, спорту та туризму, викладач Школи Власників Бізнесу Юлія Алєксєєва. Про це пише ГромЧе.

У 2014 році Юлія заснувала громадську організацію «Відкрий Україну», трішки пізніше – долучилась до Громадянського руху «За процвітання Черкащини». І все – задля здійснення давньої мрії: розвитку внутрішнього туризму в Україні.

На думку бізнес-вумен, ця сфера залишає великі можливості для пошуків та активної діяльності. Так, щорічно у світі здійснюється понад 800 млн. туристичних подорожей, понад 52% з яких – у межах Європи. В Україні ж ситуація кардинально протилежна – наша держава використовує лише одну третину власного тур-потенціалу, посідаючи лише 78-е місце у сфері подорожей і туризму.

– Розвитку внутрішнього туризму в Україні перешкоджає кілька факторів. Найголовнішим я б назвала несформовану культуру подорожей по країні. Є звичка відпочивати 1-2 рази на рік, і то у дуже маленького відсотка населення. Не користуються популярністю і тури вихідного дня, які, за своєю суттю, найбільшим чином сприяють розвитку внутрішнього туризму, – зазначила Юлія Алєксєєва.

Також серед вагомих факторів, які негативно впливають на стан внутрішнього туризму, експерт називає стан доріг, вартість бензину, відсутність туристичних вказівників, гідних місць розміщення в більшості населених пунктів, музеї, які працюють лише в будні дні, а також відсутність єдиного достовірного джерела про всі туристичні можливості України.

В той же час, експерт припускає, що нинішній рік може стати переломним у цій ситуації. Для цього є економічні та соціальні передумови. І є певний розвиток у плані створення національного туристичного продукту. Як приклад експерт навела новий проект Громадянського руху «За процвітання Черкащини» щодо розвитку туризму на Чигиринщині.

– Ми з командою партнерів бажаємо створити в Чигирині «українську Швейцарію». Саме там ми можемо допомогти людям зрозуміти, хто вони є, адже на Чигиринщині наше коріння, духовність. Надати подорожувальникам можливість побути наодинці із собою, послухати історію, подивитися на хороших людей, скуштувати смачну екологічно-чисту їжу. Зараз ми на шляху до створення якісного туристичного продукту. І ми зробимо все для того, щоб наша Україна стала більш розвинутою туристичною державою! – підкреслила Алєксєєва.

При цьому активісти планують створити чимало робочих місць, перевага під час працевлаштування надаватиметься в першу чергу місцевим та переселенцям зі Сходу.

Основними компонентами успіху проекту Юлія назвала поєднання туризму, екологічно чистої сільськогосподарської території та комплексу навчальних заходів.

Нагадаємо, що раніше проект розвитку туризму на Чигиринщині було представлено ініціативною групою у столиці. Також було оголошено конкурс туристичних проектів та конкурс на заміщення посади координатора туристичних проектів на Чигиринщині.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринщина у туризмі займе нішу «української Швейцарії»