Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Мельниках закликали птахів та запускали побажання миру в небо
25 березня 2015, 12:45 Друк

У день весняного рівнодення, 21 березня, у Мельниках, що на Чигиринщині, відбулося свято «Весняний птах – птах Миру». Впродовж дня про пташок тут читали лекції, виготовляли їх «копії» із соломи та тіста, а ще – закликали давнім українським способом. Про це інформує ГромЧе.

– У цей день існувала традиція – дівчата починали співати і перегукуватися «пташиними голосами», закликаючи птахів повертатися. Ми відтворили цей прекрасний народний звичай. А ще – співали веснянок, влаштовували ігри та забави, як це і було прийнято колись, – розповів один із організаторів свята, екопоселенець Антон Чаукін.

На свято прибуло чимало гостей із обласного центру та навколишніх сіл. Учасницями дійства стали і  активістки Руху українських жінок (РУЖ), які цього дня влаштували у Мельниках виїздне засідання клубу. Неабиякий інтерес подія викликала і у переселенців зі Сходу.

Гості свята мали змогу дізнатися яке саме пташине товариство населяє Холодноярщину під час тематичної лекції, узяти участь у створенні садових скульптур птахів із соломи, долучитися до безлічі цікавих майстер-класів і навіть переглянути виставу від театру «Сучасник».

– Разом із усіма охочими ми також заклали алею біля місцевої школи. Висаджували калину та сумах, – каже Антон Чаукін. – Кожен, хто долучився, отримав можливість написати побажання, які ми згодом оформимо та встановимо біля кожного саджанця.

А ще під час свята відбулося символічне спалення солом’яної птахи, яку черкащани щедро «прикрасили» записками з описами негативу, якого хотіли позбутися з настанням весни. Іншу птаху – світлу, із добрими та мирними побажаннями запустили в небо.

– Ми були приємно вражені, що наше свято знайшло відгук у черкащан. Плануємо зробити його традиційним і вже маємо ідеї як доповнити програму на наступний рік, – запевнив Антон Чаукін.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Мельниках закликали птахів та запускали побажання миру в небо