Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Антимонопольний комітет закликає виробників хліба Черкащини «не накручувати» ціни
26 березня 2015, 13:27 Друк

Черкаське обласне територіальне відділення АМКУ рекомендувало 12 виробникам хліба та хлібобулочних виробів області утриматись від встановлення оптово-відпускних цін на хліб, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень. 

Черкаським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України були надані рекомендації ТОВ "Черкасихліб ЛТД", ПАТ "Ватутінський хлібокомбінат", ЗАТ "Трудовий колектив "Уманьхліб", СТОВ "Агроспілка", ТОВ "Агрофірма "Доступ", ТОВ "Вектор", Хлібокомбінату Монастирищенського РайСТ, Тальнівському хлібокомбінату Тальнівського РайСТ, Гельмязівському хлібокомбінату Золотоніського РайСТ, Хлібокомбінату Чорнобаївського РайСТ, ФОП Плужник В. М., ПАТ "Продтовари".

За даними моніторингу цінової ситуації на продовольчі товари, що проводилась територіальним відділенням, впродовж останніх місяців спостерігається тенденція стрімкого підвищення цін на хліб та хлібобулочні вироби.

Аналіз структури собівартості хліба та хлібобулочних виробів свідчить про те, що найбільшу частку (понад 40%), в залежності від сорту хліба, становить вартість борошна. Однак, враховуючи цінову ситуацію на ринку зерна та борошна, на сьогодні відсутні об’єктивні економічні підстави для значного зростання цін на хліб та хлібобулочні вироби, що є продуктом соціального значення.

Ціни на інші складові хліба з січня 2015 року зазнали певного підвищення, зокрема, на цукор, олію, на паливо та електроенергію. Проте, враховуючи, що загальна їх частка у собівартості хліба, як правило, не перевищує 10% – відсутні підстави для зростання ціни на хліб.

Черкаське обласне територіальне відділення АМКУ рекомендувало 12 виробникам хліба та хлібобулочних виробів утриматись від вчинення дій щодо встановлення оптово-відпускних (роздрібних) цін на хліб та хлібобулочні вироби, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень та які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Нагадаємо, що Черкащина опинилася у в трійці лідерів по вартості хліба.  Система народного контролю "СЛОВО і ДІЛО" дослідили, де найдорожчий хліб в Україні. І в Черкаській області середня вартість хлібини складає 10,21 гривень.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Антимонопольний комітет закликає виробників хліба Черкащини «не накручувати» ціни