Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Черкащани вважають Хмельницького автором «Заповіту» та радянським діячем
26 березня 2015, 19:07 Друк

У черговому випуску програми «Провокація» журналіст вирішив перевірити, чи знають містяни хто такий Богдан Хмельницький. Про це інформує Вікка.

Більшість опитаних відповіли, що це відомий український гетьман. Однак, більше інформації про відому постать черкасці не змогли сказати.

Натомість, дехто навіть сплутав його із Шевченком

"Це український письменник. Він написав "Реве та стогне Дніпр Широкий", "Заповіт"", – відповів хлопець. Натомість його друг заперечив: "Це не письменник, це гетьман".

"Це гетьман України. Погано пам’ятаю історію, але Переяславська рада при ньому була. Він боровся за Україну. Якби з бельгійцями уклав угоду, то щось змінилося б, але не знаю в яку сторону", – говорить чоловік.

Також частина черкасців погоджувалися із твердженням ведучого про смерть Хмельницького від отрути, частина вважає, що він жив у радянський час та прославився тим, що зібрав докупи різні племена.

"Він був великим полководцем України і за його часів була найбільша армія. Він воював проти Туреччини. Відвоював всі береги навколо чорноморця та виграв битву. Турецький хан не здавався, втратив багато війська. Вижив та втік. Хмельницького ж зрадили росіяни, Московська імперія втекла під час битви і він загинув", – відповів хлопець.

"Це гетьман. Він був визначним, не рахуючи Скоропадського та інших. Якщо за кордоном запитати про України, то згадують саме його", – говорить один із опитаних.

І лише частина опитаних відповіла, що Хмельницький воював проти поляків.

"Богдан Хмельницький – гетьман України. Народився в 1595 році. Провідник національної війни 1948-54 років. Серед визначних битв – Битва під Жовтими Водами, Берестечком, Корсунем. Він воював проти польської шляхти" – відповів чоловік.

Відео


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Черкащани вважають Хмельницького автором «Заповіту» та радянським діячем