Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Нетовкіна кличе нащадка цукрозаводчика Терещенка сіяти льон на Чигиринщину
03 квітня 2015, 09:22 Друк

Чигиринщина має усі передумови аби стати одним із центрів українського льонарства. Про це пише ГромЧе.

Розвиток цієї галузі вважає перспективним нащадок легендарного мецената та цукрозаводчика Михайла Терещенка – керівник міжнародного проекту «Льон-Десна»
Мішель Терещенко.
 Днями він поспілкувався із ініціатором проекту розвитку Чигиринщини – головою Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталією Нетовкіною та висловив зацікавленість у тому аби  розвивати власні проекти у черкаському регіоні.

– Мішель Терещенко був вражений коли дізнався, що його дід свого часу володів Головківкою! Це стало для нього відкриттям, а для нас прекрасною можливістю. Адже Мішель Терещенко приїхав до України саме для того аби розвивати землі, де колись працював його славетний предок, – розповіла Наталія Нетовкіна.

Нащадок легендарного роду не залишився байдужим не лише до красот козацького краю, а й до його проблем.

– Ми обговорили перспективи розвитку льонарства на Чигиринщині, адже саме цим напрямком нині успішно займається Мішель Терещенко. Пояснили наскільки потрібні району цікаві проекти, нові можливості. І він цілком погодився, що якщо сьогодні не узятися за розвиток району, вже за кілька десятиліть ми просто втратимо цю унікальну місцину назавжди, – каже Наталія Нетовкіна.

Свого часу Мішель Терещенко приїхав із Франції, громадянином якої він є, аби розвивати льонарство у Глухові, який історично був центром діяльності його діда – Михайла Терещенка. У будинку предків йому вдалося відкрити Інститут луб’яних культур, а поблизу Глухова створити три заводи із переробки льону. Сьогодні Мішель Терещенко не приховує амбітних планів і відверто заявляє, що Глухів у майбутньому стане світовою столицею виробництва льону-довгунця.

– Льон – традиційна культура для України. Але використання льону в текстильній промисловості трудомістке. Потрібно домогтися високої якості довговолоконного льону. Це нелегко. Але нині величезний попит у світі на технічне льоноволокно, яке має замінити неекологічне скловолокно. Технічний льон важливий і для автомобільної промисловості, його використання полегшує вагу авто та здешевлює енерговитрати, – відзначив Мішель Терещенко у одному з інтерв’ю.

Наталія Нетовкіна сподівається, що до масштабного проекту з вирощування та переробки льону зможе долучитися і Чигиринщина. Це стане неабияким поштовхом у розвитку району, а головне –дасть робочі місця для місцевого населення.

– Сьогодні ми намагаємося об’єднати навколо розвитку Чигиринщини усіх потенційних інвесторів, кожного успішного українця, представників діаспори, які походять з цієї землі. Я сподіваюся, що наша співпраця з Мішелем Терещенком буде першою ниточкою у полотні перемог Чигиринського району, – відзначає Наталя Нетовкіна.

Довідка

Мішель ТЕРЕЩЕНКО. Народився в Парижі 1954 року. Починав трудову діяльність як дослідник підводних глибин, створив фірму, що вирощувала водорості на Філіппінах і Мадагаскарі.

З 2003 займається в Україні виробництвом і переробкою льону.

Консультує французькі ділові кола в Україні. Любить  рибалити, прихильник філармонії та опери. Має двох синів  та доньку.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Нетовкіна кличе нащадка цукрозаводчика Терещенка сіяти льон на Чигиринщину