Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Резиденцію Хмельницького відкрили для відвідувачів
20 квітня 2015, 14:44 Друк

Резиденція Богдана Хмельницького під Замковою горою в Чигирині вже відкрита для відвідувачів. На території гетьманської резиденції, що її почали відбудовувати у 2006 році, туристи можуть побачити будинок гетьмана, військову скарбницю, вартівню, поварню, людську та військову канцелярію, інформує Дзвін.

Військова канцелярія – будівля, де розміщувалася головна установа гетьманського діловодства. Тут займалися складанням та копіюванням гетьманських державних документів – універсалів, грамот, указів, вели та зберігали дипломатичне листування.

Із усіх будівель на території резиденції лише військова канцелярія відкрита для відвідування. Тут у кількох кімнатах облаштовано невеликий музей, де можна побачити подарунки, які підносили посли гетьману (у вітринах – муляжі), зброю, зразки давньої документації.

Цікаво, що всі приміщення “гетьманського офісу” як для сучасної людини досить малі. Екскурсовод Віктор Гугля пояснює, що в часи Хмельницького люди були дещо нижчими на зріст. Середній зріст був 1,7 м. Скажімо, за оцінками вчених, гетьман Богдан був заввишки 1,8 – 1,9 м і вважався дуже високим чоловіком. Та й кам’яні будівлі були радше розкішшю, тому будувати намагалися економно.

Квиток до гетьманської резиденції коштує 3 гривні для дорослих і 1 гривня – для дітей.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Резиденцію Хмельницького відкрили для відвідувачів