Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

«Кіборга», який ціною власного життя врятував двадцятьох побратимів, нагородили відзнакою «Холодний Яр»
08 травня 2015, 10:44 Друк

Ювілейна відзнака "Холодний Яр" знайшла ще одного героя. Очільник області Юрій Ткаченко посмертно нагородив нею золотонісця Євгена Півня. Він був "кіборгом" і ціною свого життя врятував кількадесят бойових товаришів. 

– Не лише рідні пишаються Євгеном. Ним пишається вся громада, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, вручаючи відзнаку батькам загиблого. – Це гідний син свого народу. Він проявив не менший патріотизм і силу духу, аніж визволителі в роки Другої світової війни. Євген – герой нового часу.

Трагічну звістку батьки отримали торік у жовні. Євген загинув, боронячи Донецький аеропорт. Він ціною власного життя забезпечив відхід двадцятьох побратимів із небезпечної зони. У 41-річного бійця лишилася дружина та дві доньки. Вони нині проживають у Миколаєві.

– Про те, що син воював у АТО, я дізналася потім. Він мені нічого не казав. Не хотів, щоби хвилювалася, бо маю слабке серце, – пригадує жінка. – Знав тільки чоловік. Як мені потім переповів, він сказав нашому сину, щоб обережним був. А Женя відповів: "Як обережно, то це треба в бліндажі сидіть, а я маю по-справжньому захищати Батьківщину".

Матір розчулила синова посмертна відзнака. Як міській, так і обласній владі вона подякувала за постійну підтримку й турботу. Тепер жінка мріє, аби Євгенові присвоїли звання Героя України.

Довідково: Євген народився у родині військового. З дитинства вирішив, що піде по стопах батька. Закінчивши школу, вступив до Свердловського танково-артилерійського політичного училища ім. Л. Брєжнєва. Опісля розпаду СРСР його зарахували курсантом до Харківського вищого військового командного танкового училища. У 1999 році Євген Півень закінчив Київську військову академію. Після навчання служив у 79-ій Миколаївській окремій аеромобільній бригаді. Із торішнього травня брав участь в АТО.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин «Кіборга», який ціною власного життя врятував двадцятьох побратимів, нагородили відзнакою «Холодний Яр»