Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринські ліси від пожеж стережуть відеокамери
08 травня 2015, 12:02 Друк

Начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко відвідав Чигиринський лісгосп та оглянув, як підготувалися чигиринські лісівники до пожежонебезпечного сезону. 

Чигиринський лісгосп належить до найбільш пожежонебезпечних, оскільки в підпорядкуванні його знаходяться переважно хвойні лісові насадження, які у першу чергу потрапляють в зону ризику. Тому головним завданням для чигиринських лісівників з початку весни є недопущення вогню у лісі та пильний нагляд за кожним гектаром лісових насаджень.

Головний лісівник області оглянув центральну лісову пожежну станцію, що знаходиться в Чигиринському лісництві. Керівництвом підприємства була продемонстрована частина спецтехніки, що використовується на підприємстві для пожежогасіння, показано кімнату для зберігання інвентарю, наглядну агітацію, камеру відеоспостереження за лісовими масивами.

Як зазначив директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр, з метою охорони лісів від пожеж на підприємстві функціонує 4 лісові пожежні станції. На озброєнні цих станцій перебуває 8 пожежних автомобілів (ЗІЛ-131, ГАЗ-66), один лісопожежний модуль, один автомобіль ГАЗ-53 з цистерною ємністю 5 куб. м, при ЛПС є також причіпні цистерни для підвезення води. Між лісопожежними станціями забезпечений постійний радіозв’язок за допомогою 21-єї радіостанції. Для проведення робіт по облаштуванню мінералізованих смуг та догляду за ними, оборювання крайки пожеж, є достатня кількість ґрунтообробного знаряддя, в тому числі грунтомет, плуги, культиватори.

Для постійного нагляду за Чигиринською грядою функціонують три телесистеми відеоспостереження, з них одна змонтована в цьому році. Відеокамери дозволяють вчасно виявити навіть найменші загорання в лісі та своєчасно інформувати лісову охорону про такі випадки.

Олександр Дзюбенко розповів, що в лісових масивах, підпорядкованих підприємствам обласного управління, вже сталося 27 випадків лісових пожеж. Основною причиною виникнення лісових пожеж завжди був і залишається людський фактор – близько 90% займань з’являються через людську необережність чи недбалість. Тому працівники державної лісової охорони лісгоспів несуть службу в посиленому режимі. З початку березня проводиться патрулювання державної лісової охорони в лісових масивах, встановлено чергування в управлінні, лісгоспах, лісництвах, лісових пожежних станціях.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринські ліси від пожеж стережуть відеокамери