Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Стало відомо який сакральний зміст заклали у відзнаку «Холодний Яр»
08 травня 2015, 16:22 Друк

Напередодні Холодноярських вшанувань 25-26 квітня Черкаською обласною державною адміністрацією запроваджено ювілейну відзнаку «Холодний Яр» – першу відзнаку на честь збройного спротиву ХХ століття, що став символом незборимості нації, яка стала на бій за Волю.

Відзнака має вигляд мальтійського хреста в обрамленні дубового листя та з перехрещеними шаблями. У центрі – на чорному тлі тризуб у терновому вінку з холодноярського прапора. Вертикальні промені хреста мають червоно-чорні кольори повстанського руху, який став продовженням Холодноярщини. А горизонтальні промені – наполовину сині, наполовину – жовті. Причому, на одному промені кольори розміщені так само, як і на державному прапорі України, а на іншому – так, як це було майже сотню років тому і так, як зараз це використовують на своїх знаменах бійці «Азову», «Айдару» чи інших добровольчих підрозділів – де жовтий колір угорі, а синій – знизу… Автор дизайну відзнаки – Андрій Кравець, реалізація – Василя Дмитренка.

26 квітня 2015 року відзнаку «Холодний Яр» під №1 з рук голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка отримав Патріарх Київський і всієї Руси-України, потім – командир полку «Азов» Андрій Білецький, командир ДУК «Правий сектор» Дмитро Ярош та інші… На сьогодні відзнаки «Холодний Яр» доїхали вже й до переднього краю «зони АТО» на Сході – їх, зокрема, отримали бійці батальйону «Айдар» у Щасті на Луганщині, десантники 93-ї та 95-ї бригад у Слов’янську і Костянтинівці на Донеччині. Відзнака має потрапляти на груди, у яких – «огонь новий з Холодного Яру», про який ще Тарас Шевченко писав…

Джерело: Козацький Край.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Стало відомо який сакральний зміст заклали у відзнаку «Холодний Яр»