
Настільки велелюдними були урочистості по області – інфрмують в Черкаській ОДА.
У Черкасах зранку містяни пройшли святковою ходою бульваром Шевченка до Соборної площі. Тут за героїчні подвиги дякували не лише ветеранам Другої світової війни, а й учасникам АТО. Потому тисячі черкащан поклали квіти до меморіального комплексу воїнам-інтернаціоналістам, до стели героїв Другої світової війни та Пагорба Слави.
– Зараз нащадки доводять, що вони гідні своїх пращурів, – наголошує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – На заході я зустрів чимало родин, де поруч із дідусем-ветераном стояв онук-боєць. Наші діди-прадіди 70 років тому вибороли для нас майбутнє. Тепер ми відстоюємо цей здобуток. Хто на передовій, а хто в тилу. Ми пам’ятаємо всіх полеглих на полі бою, славимо їх. І я певен: перемогли тоді, переможемо знову.
Не сумніваються в цьому й ветерани. Така увага черкащан їх розчулює. Нинішніх бійців називають своїми гідними спадкоємцями.
– 9 травня – святий день для кожного ветерана, – розповідає голова Черкаської міської ради ветеранів Іван Губський. – Це символ героїзму та самовідданості. Він слугуватиме прикладом для молодого покоління, як треба захищати свою країну. Наш народ у Другій світовій війні мав найбільші людські втрати. Ми схиляємо голови перед усіма фронтовиками.
Учасник АТО Олександр Кутній на свято прийшов із донькою. Він служить у 128-ій окремій гірсько-піхотній бригаді. Уже завтра відбуває до військової частини, а потім – на передову.
– Підлікувався в нашому Центрі реабілітації учасників АТО, – каже боєць. – Тепер час продовжити боротьбу. Я певен, що незабаром у нас буде два дні Перемоги. Наша сила в єдності. І сьогодні тут, на заході, це неабияк відчувається.
Громадський спокій по області на День Перемоги пильнують майже 900 правоохоронців. Повсюди урочистості, як повідомляють в обласній міліції, минули без конфліктів і провокацій.
|