Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

День музеїв у Чигирині відзначили квестом, майстер-класами та тематичними іграми
18 травня 2015, 15:56 Друк

17 травня 2015 року в Національному історико-культурному заповіднику «Чигирин» відбулися заходи, присвячені Міжнародному дню музеїв. В Україні вже стало доброю традицією в цей день відкривати двері музейних установ для вільного відвідування. Тож цього дня працівники заповідника підготували для своїх відвідувачів цілий ряд цікавих заходів – інформують у НІКЗ «Чигирин».

Діти взяли участь у квесті «Таємниці Золотої гори» та традиційних українських іграх і забавах. Вони змогли відчути себе справжніми козачатами, виконуючи завдання конкурсів. А справжнім подарунком для учасників стало відвідання каземату Бастіону Дорошенка, який з цього року відкритий для відвідувачів. 

На території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького» відбулися майстер-класи з декоративного розпису, лозоплетіння, соломоплетіння, солоного тіста, ляльки-мотанки. В майстер-класах, поряд з дітьми, із задоволенням брали участь дорослі.

Протягом дня бажаючі стали учасниками екскурсії-гри по музею Б.Хмельницького, музею археології «Читаємо, шукаємо, пізнаємо» та гри «Ерудит», що передбачала розгадування кросвордів по експозиції. 

О 16.30 год. на музейну гостину «Гомін віків» запросили працівники музею археології. Там відбувся історико-літературний вечір, присвячений відомому українському археологу Борису Мозолевському, який відкрив для світу знамениту Скіфську пектораль. Через науково-популярну інформацію, яка перемежовувалася з кольоровими слайдами, присутні знайомилися з життям дослідника. Борис Мозолевський був ще й поетом. Всі археологічні знахідки, всі враження він відтворював у своїх віршах. Гості мали змогу почути поезії Бориса Мозолевського, поринути у дивовижну атмосферу, яку створили працівники музею. 

О 18.00 год. музей Б.Хмельницького запросив на театралізовану екскурсію «Чи знайшла в Чигирині своє щастя молдавська князівна?», де на гостей чекала Розанда Хмельницька. Відвідувачі познайомилися зі складним, трагічним, дивовижним життям цієї жінки через її власну розповідь і свідчення Очевидця та Історика.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин День музеїв у Чигирині відзначили квестом, майстер-класами та тематичними іграми