Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Чигиринщині планують виготовляти «зелене» паливо
19 травня 2015, 17:33 Друк

Проекти розвитку Чигиринського району презентували нещодавно в Національному комплексі «Мистецький арсенал» у столиці активісти Громадянського руху «За процвітання Черкащини». На захід було запрошено можновладців, представників бізнесу, потенційних вітчизняних та закордонних інвесторів.

Одним із проектів, що викликав живий інтерес у публіки стало зведення на Чигиринщині міні-заводів з виробництва «зеленого» палива – біогазу та біодизеля. Презентував його представник фінської компанії BIO GTS в Україні Дмитро Науменко.

– Наша компанія займається розробкою новітніх технологій у цій галузі. Враховуючи сучасні тенденції, ми вважаємо що нині в України є реальний шанс стати європейським центром з виробництва «зеленого» палива, – відзначив він.

Ряд проектів можуть бути втілені зокрема і в Чигиринському районі.

– Міні-заводи з виробництва біодизеля, створені за нашими технологіями, мають коефіцієнт корисної дії 99 відсотків. Таке паливо може використовуватись як для традиційних дизельних двигунів, так і для сільськогосподарської техніки, – окреслив переваги новітньої технології Дмитро Науменко. – Що ж стосується біогазових заводів, то тут виробництво пального можливе за рахунок переробки органічних відходів сільськогосподарського та муніципального секторів.

Безперечними перевагами технологій, що дозволяють у результаті отримувати високоякісне та екологічно чисте пальне, є повна автоматизація процесів виробництва, а також технічний супровід, що здійснюється фахівцями з Фінляндії.

– Наша компанія є світовим лідером у виробництві компактних модульних заводів. Вони займають маленьку площу та досить мобільні – у випадку загрози, весь комплекс може бути переміщений з одного місця на інше протягом тижня, – констатує фахівець.

Виробничі потужності таких сучасних виробництв вражають, а термін окупності проектів складає –  від 10 місяців до 24 місяців для біодизельного модульного заводу та від 4 до 6 років для заводу із виробництва богазу.

На думку ініціаторки презентації проектів розвитку Чигиринщини у столиці – голови Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталії Нетовкіної, подібні ініціативи можуть кардинально змінити життя Чигиринського району, що сьогодні є одним із депресивних в Черкаській області.

– Нова енергетика – перспективний напрям розвитку Чигиринщини. І ми сподіваємося, що вони не залишаться без уваги інвесторів. Як вітчизняних, так і іноземних, – переконана вона.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Чигиринщині планують виготовляти «зелене» паливо