Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Викладачі ЧДТУ готові йти штурмом на Міністерство
22 травня 2015, 11:20 Друк

Біля Міністерства освіти у середу, 19 травня, мітингували 40 викладачів з Черкаського державного технологічного університету. Їхня головна вимога – роз’яснити позицію міністерства щодо можливого злиття двох ВНЗ: ЧДТУ та ЧНУ ім. Б. Хмельницького – інформує Обозреватель.

Мітингувальники кажуть: їх ВНЗ – єдиний в регіоні, де навчають технічних спеціальностей. Процедура “приєднання” до педагогічного інституту, на думку колективу, знищить університет. Крім того, педагогів ЧДТУ турбують можливі скорочення викладацького складу.

– Колектив стурбований чутками про об’єднання нашого Черкаського технологічного університету з Черкаським національним університетом ім Богдана Хмельницького (це колись був педагогічний інститут) Наш ВНЗ – єдиний в регіоні, який готує технічних фахівців І зараз, схоже, ведеться цілеспрямована кампанія по об’єднанню наших університетів Я так розумію, це позиція міністерства, яке киває на керівництво області, запевняючи, що ініціатива йде від них В області ж нам сказали, що до ідеї об’єднання ВНЗ не мають ніякого відношення, – каже декан одного з факультетів ЧДТУ Тарас Білокінь.

Разом з тим, деякі з учасники мітингу впевнені, що прийдешнє “злиття” має на меті не тільки приведення вітчизняної системи вищої освіти до європейських стандартів (коли у ВНЗ здобувають освіту не менше 10 тисяч студентів, тоді як в ЧДТУ вчиться близько 6 тис. майбутніх “технарів”). Одна з учасниць мітингу – Наталія Максачук – висловила припущення, що таким чином Міносвіти разом з Черкаською ОДА намагаються позбутися нинішнього ректора цього навчального закладу Тамару Качалу. На думку Максачук, про подібні спроби можуть свідчити і безперервні перевірки діяльності цього навчального закладу, яких за останні півроку було вже чотири.

Крім того, викладачі ЧДТУ припускають, що комусь могла сподобатися територія університету та існуюча матеріально-технічна база, яка, за словами співробітників ВНЗ, в рази перевищує матеріально-технічну базу ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. В іншому випадку, резонно відзначають учасники пікету, прийдешньому об’єднанню передувало б якесь громадське обговорення, консультації, зустрічі з педколективом.

До Києва мітингувальники привезли офіційне звернення до міністра освіти, підписане 880 викладачами та студентами ЧДТУ – з проханням зберегти ВНЗ або хоча б пояснити людям, як буде проходити злиття і які гарантії отримають і студенти, і викладачі.

На попередні офіційні листи в міністерстві, за словами мітингувальників, відповіли банальними відписками.

Прохання учасників мітингу про зустріч з міністром освіти в міністерстві почуті не були. Замість Сергія Квіта зустрітися з професорами ЧДТУ зголосився один з його заступників –Андрій Гевко. Однак замість 8 делегованих учасниками мітингу представників в будівлю міністерства пустили лише 4-х.

– Ми були на прийомі у заступника міністра Гевко, який в ультимативній формі заявив, що він може прийняти лише 4 людини, що у нього немає часу і що в іншому випадку він не зможе домогтися конструктивного діалогу. Не прийняв ні голови профкому, ні голови студради. Мені здалося, що він з великим упередженням ставиться до нашого університету і до нашого ректора, яка на своїй посаді не пропрацювала ще й року, – говорить Білокінь.

Один з тих, хто побував на зустрічі з заступником міністра освіти - доцент університету Володимир Юзенко, повідомив, що на зустрічі з Гевко представники університету так і не отримали відповідей на свої питання. Вони спробували записатися на прийом до міністра Квіта – їх записали на другу половину червня. Однак викладачі ЧДТУ побоюються, що якщо їх підозри про те, що хтось навмисне просуває ідею “злиття” технічного та педагогічного університетів в Черскаській області обгрунтовані, то до моменту аудієнції у міністра освіти ЧДТУ може просто перестати існувати як окремий ВНЗ.

Однак своє звернення мітингувальники залишили і Гевко, і Квіту.

– Маємо намір і далі всіма доступними нам способами відстоювати свій університет. Будемо боротися до кінця. Якщо нас не почують, якщо Міносвіти не зробить ніяких прийнятних для нас заходів – ми готові йти на штурм. Ми будемо блокувати Міносвіти, перекривати трасу, яка йде на Київ, ми будемо блокувати Кабмін… Якщо знадобиться, ми розповімо про те, що наш ВНЗ знищують, на весь Європейський Союз. Адже так не можна працювати. Адже це неправильно – готовий, хороший університет не можна знищувати! – говорить Юзенко.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Коментарі  

 
#2 Аспирант 06.06.2015 19:45
ЧДТУ - университет? Не смешите меня! Это магазин по продаже дипломов, как и 90% остальных ВУЗов Украины.
 
 
#1 Елла 22.05.2015 11:55
:zzz Та коли ж уже нарешті в наших міністерствах почнуть вирішувати проблеми з кадрами ( доречі, яких вони самі призначають ) не через втрати таких перспективних навчальних закладів, як ЧДТУ, а через створення якнайкращих умов для здобуття професій нинішніми учнями, з яких треба виховати майбутніх фахівців. У нас і досі розКВІТає безглуздість у прийнятті таких важливих рішень. Як можна нищити те, що створювалось багато років і приносило користь всім? Пропоную викладачам університету звернутися за підтримкою до учнів загальноосвітніх навчальних закладів області - провести ряд акцій, з підписанням відповідних звернень до Президента. І зробити це слід негайно, бо кінець навчального року може завершити не лише навчальний рік для ВУЗу, а й відібрати перспективу його нормального, стабільного існування. Думаю, що Тамара Качала, в свою чергу, повинна поступитись цією посадою, розуміючи, що ВУЗ для Черкащан важливіший від її особистих амбіцій. :-)
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Викладачі ЧДТУ готові йти штурмом на Міністерство