Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринських школярів агітують йти у лісівники
25 травня 2015, 16:24 Друк

Популяризація лісівничої справи і виховання правильної лісівничо-екологічної свідомості у підростаючого покоління, в часи особливої уваги суспільства до використання, збереження і охорони лісового фонду, є одним із важливих напрямків діяльності ДП «Чигиринське лісове господарство».

Про це інформують в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Підприємством проводиться великий об’єм профорієнтаційної роботи з місцевою шкільною та студентською молоддю із залученням їх до практичного виконання лісогосподарських робіт, щоб підростаюче покоління власноруч відчувало щоденну кропітку працю лісівників. При лісгоспі функціонує два шкільних лісництва на базі Чигиринського НВК І-ІІІ ступенів №3, та Трушівського НВК І-ІІІ ступенів, в яких навчається більше 40 дітей 8-11 класів. Крім того, існує тісна співпраця із Чорнявським НВК «ДНЗ - ЗОШ І-ІІІ ступенів» та Чигиринським економіко-правовим коледжем Уманського національного університету садівництва. Працівники лісгоспу читають лекції і проводять практичні заняття зі спеціально розробленого курсу, постійно проводять екскурсії по структурних підрозділах підприємства.

Лісівники сподіваються, що прослухавши лекції та бесіди на лісівничу тематику, закріпивши здобуті знання на практиці, діти будуть розповідати батькам, друзям про те, чим займаються лісівники, про їхню щоденну нелегку працю. Це, в свою чергу, допоможе формувати у громадськості переконання про цінність лісів для кожного з нас, про важливість професії лісівника, про те, як довго росте ліс, що робиться протягом століття для того, аби виростити здорове, красиве і продуктивне насадження, яке буде милувати око не одного покоління жителів краю.

Дитячими руками юних природолюбів протягом весняної лісокультурної кампанії посаджено 8 гектарів лісових культур дуба звичайного і сосни звичайної. До Міжнародного дня птахів, який світова спільнота відзначає 1 квітня, учні місцевих шкіл разом з лісівниками виготовили та розмістили 500 шпаківень і синичників на площі майже 100 гектарів. Нові «будиночки для птахів» з’явилися в насадженнях усіх лісництв.
Весь цей напрямок діяльності приносить свої плоди: при Чигиринському НВК діє чудова екобригада, яка посідає призові місця на всеукраїнських конкурсах. Семеро учнів навчально-виховного комплексу вже опановують професії, пов’язані з лісовим господарством. Учасники шкільних лісництв кожного року пишуть науково-дослідницькі роботи з лісівництва в Малій академії наук. У 2014 році представники Трушівського НВК зайняли І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу шкільних лісництв.

Два роки поспіль чигиринські школярі займають І місце в обласному конкурсі на кращий малюнок на тему «Людина і ліс».


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринських школярів агітують йти у лісівники