Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Реформа МОЗ: автономія лікарень і універсальна страховка
27 травня 2015, 22:04 Друк

МОЗ сьогодні представило проект медичної реформи. Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі представив у середу, 27 травня, на засіданні Кабміну законопроекти щодо реформування системи охорони здоров'я.

Насамперед, за словами Квіташвілі, законопроектами передбачено зміну правового статусу лікувальних закладів та надання їм можливості автономного управління.

– Сьогодні заклади не можуть працювати зі страховими компаніями, тому що немає механізму отримання грошей від страхової, - уточнив він.

Міністр зазначив, що медустанови будуть самостійно розпоряджатися своїми бюджетами, розробляти фінансові плани.

Реформа також передбачає відхід від фінансування ліжко-місць і перехід до оплати медпослуг. "Це неможливо зробити за один день або один місяць. Тому 2015 буде перехідним роком, від фінансування ліжко-місця до фінансування послуг", - сказав міністр.

При переході до другої фази реформ, продовжив Квіташвілі, планується, що в будь-якому місці країни громадянин України може отримати адекватну і якісну медичну допомогу.

– Держава буде оплачувати ці послуги, незалежно де вони будуть надаватися. Схеми оплати різні. Ми хочемо дійти до нашої мети і зробити універсальну страховку в Україні, - пояснив міністр.

При цьому, за його словами, лікарі не будуть прив'язані "кабальними" контрактами до тих медустановам, де вони сьогодні працюють. Все буде залежати від послуг, які вони надаватимуть.

Джерело: Кореспондент.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Реформа МОЗ: автономія лікарень і універсальна страховка