Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Влада не залишить ідеї об’єднання територіальних громад на Черкащині
29 травня 2015, 13:18 Друк

У тому, що перспективний план об’єднання територіальних громад таки буде схвалений депутатським корпусом впевнений заступник голови Черкаської ОДА Юрій Сас. 

– Позицію деяких депутатів ми оцінюємо як намагання забалакати реформи, хоча, можливо, мав місце і ряд об’єктивних причин, – заявив посадовець рід час спілкування з журналістами.  

Він впевнений, що реформи необхідні, оскільки нинішні сільські громади здебільшого слабкі і нездатні себе обслугувати. Мовляв, у своїй доповіді голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко дуже переконливо, в цифрах, показав, що понад три чверті сільських громад ледве покривають витрати з адміністрування, тобто фінансують виключно зарплати чиновників. А реформа покликана спрямувати кошти місцевих бюджетів на потреби населення.

– Уряд, зокрема Мінрегіонбуд, ретельно попрацював над розробленням методики організації потужних громад, створена необхідна законодавча база. У нас, щоправда, залишалося мало часу на підготовку моделей об’єднання в районах, але кожна райдержадміністрація розробила свій перспективний план, на підставі чого робоча група при ОДА підготувала загальний попередній план об’єднання територіальних громад області та проект рішення обласної ради з його схвалення, – пояснив посадовець. 

На жаль, рішення не набрало потрібної кількості голосів, і таку ситуацію слід виправити.

– Ми поїдемо в кожний район, будемо говорити із громадами, – запевнив Юрій Михайлович, – готові йти на поступки навіть стосовно відходу від певних положень методики. 

Водночас, за його словами, треба вести роботу з депутатами, хоча сьогодні дуже важко працювати з обласною радою, яка фактично не змінилася з часів панування «Партії регіонів». Незрозуміла і позиція деяких депутатів фракції «Батьківщина», які критикують реформу влади, хоч і представляють провладну більшість. Заступник голови ОДА зауважив, що сприймає тільки раціональну критику і не хотів би чути неаргументовані вислови на кшталт загрози для існування області.

– У другій половині червня ми будемо знову ініціювати винесення питання схвалення уточненого перспективного плану об’єднання територіальних громад області на сесію обласної ради. Спробуємо переконати ще ряд депутатів підтримати його, проте без тиску. Сподіваюся, що цього разу нас почують і зрозуміють, бо інакше ми не зможемо рухатися далі, а реформи у країні неминучі, – наголосив Юрій Сас.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Влада не залишить ідеї об’єднання територіальних громад на Черкащині