Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Кібершахраї обкрадають черкащан на сотні тисяч гривень
02 червня 2015, 13:19 Друк

Кількість злочинів, пов’язаних із використанням мережі Інтернет, прогресує. 

- Попри постійне інформування правоохоронцями населення щодо інтернет-шахрайства, громадяни все одно піддаються впливу зловмисників. З початку 2015 року лише до відділу боротьби з кіберзлочинністю звернулося близько 70 громадян з інформацією, що їх ошукали. Загальна цифра таких випадків на території області у рази більша, - розповів на прес-конференції виконуючий обов’язки начальника відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС Богдан Горбачов. 

За всіма фактами порушені кримінальні провадження. Працівники міліції розкрили 33 злочини, ще 17 матеріалів направлені до суду. 

Найчастіше такі шахрайства пов’язані з тим, що зловмисники використовують розповсюджені сайти-аукціони і під приводом купівлі, продажу або обміну певного товару намагаються заволодіти банківськими реквізитами її власника. Завдяки отриманим даним лиходії можуть знімати з рахунків одурених громадян гроші. 

Одним із найпоширенішим видом шахрайства є злом систем «Клієнт-банк». За допомогою вірусних комп'ютерних програм шахраї отримують дані про систему, використовують шкідливий програмний код і здійснюють віддалений вплив на роботу комп'ютерів жертв. 

Сума збитків, що завдали такі злочинці громадянам, обчислюється сотнями тисяч гривень. Завдані збитки юридичним особам сягають більше одного мільйона гривень. Наразі правоохоронцями за допомогою проведення оперативно-розшукових заходів та при взаємодії з банківськими установами вдалося запобігти втраті близько 500 тисяч гривень з банківських рахунків. 

Джерело: Діловий Регіон.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Кібершахраї обкрадають черкащан на сотні тисяч гривень